Horoskop: Nutriční poradci radí každému znamení něco trochu jiného

Zdroj: Shutterstock

Když si člověk neví rady a i přes všechnu snahu se mu nedaří zhubnout, nastává nejspíš čas navštívit odborníka. Nutriční poradce každému vysvětlí, co dělá špatně, jak zlepší svůj zdravotní styl, nastaví mu ideální jídelníček. Obecně je ale podle odborníků pro každé znamení vhodné něco trochu jiného.

Ještě než vyrazíte za svým osobním nutričním poradcem, podívejte se, co doporučují znalci vašemu znamení. To, ve kterém dni a měsíci jste se narodili, má totiž vliv i na vaše stravování a celkové fungování těla. Co funguje u jednoho, nemusí fungovat u vás.

„Stravovací návyky, jednotlivá jídla, která přes den pozřeme, ale také celkový životní styl, pohyb, doba spánku,… To vše by člověk měl přizpůsobit tomu, v jakém znamení se narodil. Hvězdy totiž přidělily do vínku každému z nás něco trochu jiného,“ objasňuje podle webu Well Good Claire Gallagher, která je zároveň autorkou knihy Body Astrology.

Vláknina a bílkoviny

Akčnější znamení, mezi která patří Lev, Býk, Kozoroh a Beran, by se měla ve svém jídelníčku zaměřit především na to, aby to nepřeháněla s cukry a tuky, zároveň ale aby měla stále dostatek energie, a nehrozil tak ani příbytek na váze, ani selhání z vyčerpání.

„Je důležité si pravidelně doplňovat energii, kdykoli někam vyrazíte, mějte s sebou nějakou malou svačinu, aby nikdy nehrozilo, že pocítíte velký hlad,“ říká Gallagher. Podle specialistky je pro tato znamení zvěrokruhu vhodné konzumovat hodně potravin bohatých na bílkoviny a vlákninu.

Zjistěte, co vám dělá dobře

Raci, Štíři, Panny a Vodnáři jsou spíše citlivější jedinci, které snadno rozhodí složitá situace. Potom pro ně někdy může být problémem vychutnat si své oblíbené jídlo, ve stresu buď nejedí vůbec, nebo jenom zhltnou něco malého. Tím svému organismu ale nebezpečně škodí.

„Jelikož například Raci jsou stvoření velmi citlivá, mohou kvůli trápení ostatních kolem sebe ztratit chuť k jídlu. Proto je právě u nich nejdůležitější, aby si našli potravinu, která jim dělá dobře vždy a za každé situace a kterou jsou schopni pozřít v jakékoli náladě,“ vysvětluje odbornice.

Experimentujte, ale s mírou

Někteří lidé rádi zkouší nové věci a mění pohled na to, čemu věřit, a čemu naopak nikoli. K takovým patří Střelci, Ryby, Blíženci a Váhy. Tito lidé rádi zkoumají účinky různých alternativních medicín na své tělo, v mnoha případech jde o exotická jídla či speciální potraviny, které mají podle odborných časopisů na člověka nejrůznější vliv.

„To, co se píše v neověřeném článku na internetu, nemusí být pravda. Někdy vás sice možná samozvaní odborníci upozorní, že třeba takový kratom je zdravý, už ale opomenou dodat, že v přehnaném množství vaše tělo zničí. Je určitě vhodné zkoumat nové potraviny, které mohou být součástí vaší nové diety. Předem si ale ověřte, že o nich víte všechno,“ varuje závěrem Gallagher.

Zdroj: Well Good, Oprah, Times of India

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz