Jessica Simpson shodila 45 kilogramů. Vsadila na zlatou střední cestu

Zdroj: Profimedia

Po porodu třetího dítěte v roce 2019 se Jessica Simpson, v té době vážící přes 90 kilogramů, rozhodla, že je čas na zásadní změnu. Během následujících šesti měsíců shodila neuvěřitelných 45 kilogramů a váhu se jí daří držet i po letech. Jak to dokázala?

Jessica Simpson si během své cesty za hubnutím dopřávala každý den tři vyvážená jídla. „Klíčem k Jessicyúspěchu byla střídmost a schopnost rozumně si dopřávat,“ vysvětlila její výživová poradkyně Liz Josefsberg pro Hollywood Life.

Během šesti měsíců držela Simpson dietu zvanou Body Reset Diet, kterou vytvořil její trenér Harley Pasternak. Každé jídlo se mohlo skládat i z něčeho, co Simpson měla vždycky ráda, pokud zároveň obsahovalo vlákninu, bílkoviny a tuk. Každý den přijímala něco mezi 1 200 a 1 400 kaloriemi.

Dostatečné množství vody

Správná hydratace je nezbytná pro zdraví každého člověka, ale dokáže zázraky i při hubnutí. Simpson během svého hubnutí vypila každý den přibližně 3 litry vody.

Když naše tělo správně funguje, k čemuž je voda zapotřebí, rychle metabolizuje potravu, což pomáhá spalovat kalorie a shazovat váhu ještě rychleji.

Při cvičení se zaměřila na svou rodinu

Simpson věnuje většinu svého života rodině. Byla odhodlaná získat zpět své staré tělo, ale zároveň to dokázala dělat při trávení času s lidmi, které má nejraději. „Jsme neustále aktivní,“ vysvětlila pro Hollywood life. „A když se naše děti zblázní, jdeme všichni skákat na trampolínu. Prostě to ze sebe dostaneme, vybijeme energii.“

Každý den na hodinu vypnula sociální média

Ačkoli se může zdát, že snižování váhy je samozřejmě jen fyzická záležitost, hodně úspěchu Simpson záviselo také na jejím duševním zdraví. Proto se každý den, kdy hubla, alespoň na hodinu vyhýbala sociálním médiím.

Jako celebrita byla Simpson vždy zvyklá na posměšky, které o ní lidé psali na internetu. Mnohokrát se týkaly jejího těla.

Nakonec se dostala do bodu, kdy přestala číst komentáře, které lidé psali k jejím příspěvkům na Instagramu, bez ohledu na to, že mnohé z nich byly pochvalné. Sociálně sítě vypínala také hodinu před spaním, aby modré světlo nerušilo její spánek.

Cvičila tři hodiny týdně

Simpson strávila se svými trenéry každý týden pouze tři hodiny. Během každého 45minutového sezení se zaměřovala na procvičování jiné skupiny svalů. Aby zhubla po celém těle, její týdenní režim se skládal z odporových cviků.

Důležitou součástí shazování kilogramů pro Simpson bylo, že každou noc spala sedm hodin. Studie zveřejněná v časopise The American Journal of Clinical Nutrition v roce 2009 zjistila, že lidé, kteří spali méně, jedli více kalorií. Nedostatek spánku může také způsobit, že tělo bude mít v průběhu dne větší chuť na jídlo.

Když měla hlad, dopřála si svačinu

Dieta Body Reset umožnila Simpson dopřát si dvě svačiny denně. Mohly se skládat ze dvou různých kombinací, které si mohla vybrat: bílkoviny a tuk nebo nějaký druh bílkoviny se svačinou plnou vlákniny.

Zdroj: Health digest, Oxford academy, Hollywood life, Womens health, Today

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz