Horoskop: Kofeinoví závisláci aneb znamení, která bez ranní kávy neodejdou z domu

Zdroj: Shutterstock

Šálek dobré kávy si po ránu dáme rádi všichni. Někteří si ho ale dopřávají především o víkendech, kdy si mohou u snídaně u voňavého nápoje popovídat s rodinou. Pokud to štěstí nemáme, obvykle kávu jenom rychle na ex vypijeme, nebo ji jednoduše vynecháme. To ale neplatí pro některé jedince.

Rak, Lev a Ryby se bez ranní kávy neobejdou. Jsou nastaveni tak, že před odchodem do práce musí hrnek tohoto nápoje vypít, jinak se celý den cítí bez energie a dávají to za vinu právě absenci kofeinu ve svém těle. Ranní káva ale není to jediné, čím si látku doplňují.

Tito kofeinoví závisláci jsou schopni vypít i čtyři kávy denně. Pokud vyloženě nemají možnost dát si klasického turka, minimálně si dopřejí rozpustnou kávu, nebo ledové kafe někde na benzínce. Někteří z nich si to možná neuvědomují, ale kofein do sebe dostávají prakticky během celého dne.

Dokonce i před spaním

Rak začal s pitím kávy ve velmi mladém věku. S rodiči vždy sedal na terase u domu a dopřával si s nimi nápoj nejprve párkrát týdně, později každý den. Nakonec se z něj stal člověk, který se bez šálku lahodného pití neobejde ani po obědě, ale ani ráno.

Lidé ve znamení Raka si to možná neuvědomují, ale dva šálky kávy denně nejsou tím jediným, čím do sebe dostávají kofein. Před spaním si totiž často dopřejí černý čaj, který ho také do jisté míry obsahuje. Sice jsou už na látku tak zvyklí, že i po půllitru takového nápoje mohou jít s klidem spát, přesto by ale neuškodilo, kdyby mysleli na své zdraví a kofein omezili.

Závislost na energii

Na rozdíl od Raka, Lev účinky kofeinu na své tělo velmi dobře pociťuje. Ráno se bez kávy neprobere. A aby vydržel den, musí si dát další po obědě, možná další ještě po svačině. Často je to pouze vsugerovaný pocit a Lev potom své chabé výkony pokouší sám před sebou omlouvat nedostatkem kofeinu.

Když není káva, sáhnou tito jedinci velmi rádi také po energetickém nápoji. Především jejich auto je plné plechovek od různých povzbuzujících drinků, protože když řídí, nemohou si vychutnat kávu, potřebují ale nějak doplnit energii. Jejich závislost jim lidé z okolí vytýkají, nejhorší ale je, že oni sami si ji neuvědomují.

Zkrátka jim to chutná

Lidé narození ve znamení Ryb nepijí kávu kvůli energii. Ani kvůli zvyku. Jednoduše jim přeslazené ledové kávy, ideálně ty, které se za drahé peníze dají někde koupit a je v nich kávy ve skutečnosti minimum, chutnají. Ačkoli by se zdálo, že tímto způsobem do těla zase tolik kofeinu nedostanou, opak je pravdou.

Kromě ledové kávy totiž milují i sladké nápoje, ke kterým kromě zmíněných energetických drinků patří i například cola. Ta také obsahuje kofein, kromě toho do těla dodává i další škodlivé látky, je plná cukrů a její pravidelné pití nevěští pro člověka nic dobrého.

Zdroj: The mind journal, Times of India, Zodiac shrine

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz