Lávové lampy, světelné řetězy a další tipy dekoračních osvětlení bez kterých se neobejdete

Zdroj: rock-the-stock / Shutterstock.com

Léto se bohužel pomalu chýlí ke konci a před námi jsou ponuré měsíce. Protože většina z nás bude automaticky trávit více večerů doma, je potřeba si svůj domov zútulnit. Pomoci vám k tomu mohou dekorační svítidla, která jsou funkční a dokážou i obyčejnou místnost proměnit v dokonalý designový interiér.

Hlídejte si svou spotřebu elektřiny a dalších energií

Součástí každého domu je elektroměrový sloupek, díky kterému mají obyvatelé daného domu přehled o své spotřebě. Aby byl objem odebírané elektřiny co nejnižší, snažíme se žít úsporně, v souladu s ekologickými pravidly a neplýtvat elektřinou ani dalšími komoditami, pokud to není nezbytně nutné. V létě, když slunce zapadá až kolem deváté hodin večer je to snadné, ale na podzim si musíme domácnosti zútulnit a přivést do nich více světla.

Lávová lampa je stále designovou jedničkou

Naštěstí toho lze dosáhnout tak, že z výpisu se spotřebou to nebude patrné. Jak? Vsadit můžete na dekorační osvětlení. K oblíbeným dekoračním svítidlům rozhodně patří lávové lampy. Mohlo by se sice zdát, že svou zlatou éru mají za sebou, ale nenechte se mýlit, stále jsou v kurzu.

Trendy dekorační osvětlení pro útulný domov

Kromě lávových lamp jsou oblíbenou součástí interiérů také světelné řetězy v nejrůznějších barvách. Ty se totiž dají rozvěsit prakticky kamkoliv a prozáří i nejtmavší kout. Populární jsou také LED pásky, solární typy osvětlení a samozřejmě i svíčky a aromalampy.

Zvolte si takový typ dekoračních svítidel, která vám vyhovují a prozáří váš domov i během pošmourných dní a večerů. Díky intimnímu osvětlení na vás nebudou padat podzimní chmury a deprese, ale zároveň se tím nezvýší ani vaše výdaje za energie. Čím útulnější svůj domov uděláte, tím lépe se v něm budete cítit.

Autor: redakce

Přidat na Seznam.cz