Gwyneth Paltrow otevřeně promluvila o nástupu menopauzy. Dodržuje přerušovaný půst a obrací se k paleo dietě

Zdroj: lev radin / Shutterstock

Gwyneth Paltrow má svůj blog o kráse a zdravém životním stylu. Herečka otevřeně hovořila o svém nástupu do menopauzy a také se svěřila, jaký stravovací plán se snaží dodržovat.

Náročné životní období

Perimenopauza, období před menopauzou, začíná často mezi 45. a 55. rokem života, může však nastat i mnohem dříve.

Zatímco někteří nemusí mít žádné výrazné příznaky, jiní mohou podle Národního institutu zdraví (NIH) pociťovat změny v měsíčních cyklech, návaly horka, problémy se spánkem, náladovost a podrážděnost nebo deprese.

Právě o problémech v období perimenopauzy se rozpovídala i Gwyneth Paltrow. Doporučila, aby každý, kdo trpí perimenopauzou, naslouchal svému tělu a intuitivně pochopil, co mu vyhovuje.

Dodržuje půst i dietu

Paltrow také hovořila o změnách ve svém jídelníčku a cvičení a uvedla, že po loňském nakažení virem COVID-19 stále trpí záněty a dlouhodobými následky.

S potížemi bojuje i zdravou stravou. Snaží se, aby konzumovala co nejvíce zeleniny a oblíbila si paleo dietu.

O červeném mase řekla, že ho 22 let nejedla vůbec, ale pak jí kvůli těžké anémii (snížené množství červených krvinek) bylo doporučeno, aby si ho občas dopřála.

Paltrow také drží přerušovaný půst. Sama si tak plánuje střídání období dobrovolného půstu s obdobími, kdy se stravuje podle paleo zásad.

Paleo strava

Paleo strava se skládá především z masa, ryb, zeleniny a ovoce – tedy z potravin, které bylo dříve možné získat lovem a sběrem.

Z jídelníčku jsou vyloučeny mléčné výrobky, obiloviny a luštěniny, což pro Paltrow, která prý dříve jedla hodně čočky, fazolí garbanzo, rýže a quinoy, znamenalo určitou změnu.

Běžný den

Ráno herečka obvykle snídá smoothie, které obsahuje mandlové mléko, kokosový olej, vanilkový proteinový prášek a prášek Moon Juice.

Pokud vaří oběd doma, Paltrow pro sebe a svou rodinu připravuje rychlá jídla plná sacharidů a zeleniny. „Mám spoustu kuřecích jídel a těstovin a pro děti dělám hodně smažených jídel,“ řekla pro Shape.

Pokud si Paltrow přece jen dovolí něco si dopřát, tak až k večeři, ke které si dá to, na co má zrovna chuť.

Po čas dovolených

Co se však týče jejího jídelníčku, všechna pravidla padají, když jede na dovolenou a chce si pochutnat.

„Letos v létě jsem jela na týden do Itálie a moje dieta šla úplně stranou,“ přiznala na webu Daily Mail. „Dala jsem si víno, těstoviny, mléčné výrobky a všechno, co bych neměla a bylo to skvělé a nikdy jsem nebyla šťastnější.“

Paltrow potvrdila, že jí nepřipadá nijak zvlášť obtížné najít vhodné potraviny, když je mimo domov, a poznamenala, že na většině míst najde zeleninu, ryby, a dokonce i zeleninový džus.

Zdroj: nia.nih.gov, dailymail.co.uk, shape.com, marieclaire.com.au
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz