Tuk na bocích: Madel lásky vás dokáže zbavit vhodná dieta. Přidejte k ní i správné cviky

Zdroj: Shutterstock

Tuk na bocích trápí mnoho žen a dívek. Přelévá se přes džíny a na pohled vůbec nevypadá pěkně, když máte kolem boků pneumatiku. Řešíte tento problém i vy? Pak určitě přemýšlíte, jak se tuku uloženého na bocích zbavit.

Nelze mávnout kouzelným proutkem nebo otočit prstenem a rázem mít boky dokonale štíhlé. Chcete-li se tuku na bocích zbavit, budete se muset zaměřit nejen na správnou stravu, ale přidat i nějaký ten pohyb.

Madla lásky? Ne, díky!

Boky jsou bezesporu jednou z nejvíce problematických partií na ženském těle. O této partii se často hovoří jako o madlech lásky.

I když se někteří muži dušují, že se jim líbí ženy s baculatými boky, protože je alespoň mají za co chytit, ženy se za tuhle partii stydí.

Co tedy pomůže, když se chcete tuku, který se vám usadil na bocích a ne a ne zmizet sám od sebe (protože tak to bohužel nefunguje) zbavit?

Základem je strava

Kdyby existovala možnost vybrat si, na jaké části těla budeme hubnout, určitě by toho každý z nás okamžitě využil. Jenže nic takového neexistuje. Bohužel.

„Musíte snížit celkové procento tělesného tuku tím, že budete méně jíst a více se hýbat,“ říká Sarah Bowmar, certifikovaná osobní a fitness trenérka pro eatthis.com.

K tomu vám pomůže správná a vyvážená strava. Kdo chce hubnout, musí dosáhnout kalorického deficitu. To znamená mít vyšší výdej energie než příjem.

Váš jídelníček by měl zahrnout kvalitní a zdravé potraviny. Při hubnutí je klíčové hlídat si příjem tří základních makroživin: tuků, sacharidů a především bílkovin.

Cvičení proces usnadní

Chcete-li se zbavit tuku v oblasti boků, kromě jídelníčku budete muset zapracovat také na cvičení. Pravidelná fyzická aktivita nejenže podporuje hubnutí, ale prospívá zdraví celkově.

Mezi vhodné cviky na boky patří například dřepy. Ty ale mnoho lidí neprovádí správně, i když se jedná o jeden z nejzákladnějších cviků vůbec.

„Aby člověk bezpečně provedl dřep, měl by stát s nohama na šířku ramen. Nohy by měly směřovat dopředu a ruce by měly být natažené před tělem,“ radí medicalnewstoday.com.

Zvedání nohou i výpady

Mezi vhodné cviky můžeme zařadit také zvedání nohou. Na provedení tohoto cviku není nic složitého. Lehněte si na pravou stranu těla, s pravým kolenem ohnutým o 90 stupňů. Levou nohu držte rovně, aby byla zarovnaná se zády.

Zvedněte levou nohu tak daleko, jak je to pohodlné, a poté ji pomalu pokládejte zpátky do výchozí pozice. Opakujte na každou stranu 8-10krát.

Chcete-li správně udělat výpad, postavte se rovně, s nohama u sebe. Udělejte krok vpřed a pomalu pokrčte kolena, dokud nebudou nohy v pravém úhlu. Zatlačením nahoru se vrátíte do výchozí pozice.

Zdroj: eatthis.com, medicalnewstoday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz