Dieta s dlouhým dechem: Fígl Japonců pro štíhlejší postavu tkví ve správném dýchání. Podporuje hubnutí břišního tuku

Zdroj: Shutterstock

Když se podíváte na Japonce (a převážně Japonky), nebudete mít žádné pochyby o tom, že jsou to vesměs hubení lidé. Ano, většina Japonců je štíhlé postavy, ačkoli se mezi nimi najdou výjimky.

Za dokonalou figurou nestojí jen genetika, ale také strava. Co jedí Japonci, že vypadají tak dobře? Možná jste ještě neslyšeli o japonském systému hubnutí.

Co je japonský systém hubnutí?

„Japonský systém hubnutí je technika, kterou náhodně objevil japonský herec Mike Ryosuke,“ odhaluje ndtv.com.

Zajímavostí je, že tuto techniku nevynalezl proto, aby se zbavil nadbytečných kilogramů. Ve skutečnosti šlo o cvičení, které mu mělo ulevit od nepříjemné bolesti zad.

Provádění oné techniky mělo zabrat jen dvě minuty. Mike byl překvapen, že s její pomocí odezněly nejen bolesti, ale ztratila se i nějaká ta kila.

Jak to funguje?

Japonský systém hubnutí, které je též známý jako dieta s dlouhým dechem, podporuje rychlé zhubnutí břišního tuku.

Základem je postavení v určité poloze, třísekundový nádech a silný výdech po dobu 7 sekund. Není žádným tajemstvím, že dechová cvičení vám mohou pomoci s hubnutím.

Proč? Tuk se v podstatě skládá z kyslíku, sacharidů a vodíku. Když se kyslík, který dýcháme, dostane do tukových buněk, rozloží se na vodu a uhlík. Čím více kyslíku tělo spotřebuje, tím více tuku budete schopni spálit.

Jak na to?

Chcete-li se rychle zbavit břišního tuku, měli byste toto cvičení na břišní tuk provádět každý den po dobu 2 až 10 minut.

Nejdříve se rovně postavte a tlačte jednu nohu dopředu, druhou držte vzadu. Poté silou zatněte hýžďové svaly a přeneste veškerou váhu svého těla na chodidlo vzadu.

Zvedněte ruce nad hlavu. Pomalu se nadechujte po dobu 3 sekund. Pak silně vydechujte po dobu 7 sekund, snažte se zatnout všechny svaly těla.

Cvik poté opakujte několikrát za sebou. Kromě toho, že vám pomůže rychle ztratit břišní tuk, může také pomoci posílit svaly vašeho těla a zlepšit metabolismus.

Další fígle Japonců pro štíhlejší postavu

Japonci sází i na další triky, které jim pomáhají udržet si dobrou postavu i celkové zdraví. Nikoho nepřekvapí fakt, že jedí opravdu velké množství zeleniny.

Do svého jídelníčku zařazují kila zeleniny, která nejenže je bohatá na důležité živiny, ale také má velmi nízký obsah kalorií. Dokáže zasytit, ale váze neublíží.

„Japonci jedí málo červeného masa, ale o to více ryb,“ odhaluje japantruly.com. Ryby jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které snižují tělesný tuk.

Zdroj: ndtv.com, japantruly.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz