Jason Mraz se vydal na veganskou cestu netradičním způsobem. Chtěl podpořit kamaráda, kterému diagnostikovali cukrovku

Zdroj: s_bukley / Shutterstock

Talentovaný zpěvák, který má na svém kontě velké hity jako například I’m Yours, překvapil své fanoušky tím, že si nechal postavit nahrávací studio na farmě s avokádem.

Je zvyklý sdílet svůj život s lidmi, kteří hltají každý jeho hit a rádi sledují, co jejich hudební hvězda dělá nejen ve svém pracovním, ale také volném čase. Proto těm nejvěrnějším nemohl uniknout fakt, že se jejich idol stal veganem. Jak k tomu došlo?

Chtěl podpořit svého kamaráda

Lidé se vydávají na veganskou cestu z mnoha důvodů. Tím nejčastějším je velká láska ke zvířatům a znechucení z toho, jak je s nimi nakládáno.

Pokud vás teď napadlo, že i v případě talentovaného zpěváka, skladatele a producenta Jasona tomu bylo přesně takhle, vyvedeme vás z omylu,

„Jednomu z členů jeho kapely byla diagnostikována cukrovka 2. typu a jeho lékař mu poradil, aby zvolil rostlinnou stravu, a tak svou nemoc dostal pod kontrolu,“ odhaluje pravý důvod nopolluting.com.

Jason se zachoval skvěle a svého přítele podpořil. Společně s ním se stal veganem, aby mu pomohl zvládat nejen změnu ve stravování, ale především podpořit své zdraví.

V jídle netlačí na pilu

Když byl Jason dotázán, jestli se stravuje opravdu jen vegansky, měl na to jednoduchou a stručnou odpověď.

Přiznal se, že ve stravě netlačí na pilu. Mimo to je o něm známo, že kromě veganské stravy vyznává také syrovou stravu.

„Asi 75 procent času jím syrové. Jen si čas od času nemohu odepřít teplé jídlo,“ cituje zpěvákova slova vegetariantimes.com.

Vlastní avokádovou farmu

Již jsme se zmínili o tom, že si Jason vlastně splnil svůj sen a nechal si postavit studio na obrovském pozemku, kde pěstuje avokádo.

V současnosti nejen dodržuje raw-veganskou stravu, ale také vyrábí vlastní potraviny, superorganické a čerstvé.

V posledních letech dává úžasné veganské recepty většinou založené na avokádu, což je celkem logické u člověka, který vlastní avokádovou farmu.

Bez mixéru ani ránu

Jason se netají tím, že bez svého mixéru nedá ani ránu. Bere ho s sebou i na veškerá turné, která společně s kapelou absolvuje.

Kdykoli je někde na cestách a nemá zrovna času na rozdávání, vytrhne mu mixér trn z paty. Miluje totiž různá zeleninová smoothie, do kterých si přidává například chia nebo lněná semínka.

Zdroj: nopolluting.com, vegetariantimes.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz