Býci milují jídlo, ale také rychle tloustnou. Mohou si však připravit chutné pokrmy, aniž by přibrali na váze

Zdroj: Shutterstock

Chuťové buňky Býků jsou pronikavé a důkladně si vychutnávají dobré jídlo. S přibývajícím věkem mohou mít Býci tendenci přibírat na váze. Proto je důležité začít se správnou životosprávou včas.

Nutnost zdravé životosprávy

Býci mají sklon jíst tučná jídla, být pomalí a neteční a neradi cvičí. Můžou trpět oteklýma očima a podbradkem. Mírné cvičení a správná strava by měly být přítomny v životě každého Býka.

Když jsou fyzicky unavení nebo přetažení, objevuje se u nich kašel a ztuhlá šíje. Býci mají často problémy se štítnou žlázou, která může při špatné funkci způsobit vážné problémy s váhou.

Citlivá štítná žláza

Buněčnou solí Býka je síran sodný, minerál, který kontroluje množství vody v organismu. Je velmi důležité dodržovat dietu s nízkým obsahem škrobu, tuku a cukru, protože mnoho Býků musí bojovat s nadváhou.

Síran sodný je přítomen v játrech, slinivce břišní a hormonech ledvin. Nerovnováha tohoto minerálu v těle může způsobit nadýmání, příznaky překrvení v okolí štítné žlázy a pocit zavodnění.

Mezi potraviny, které tento minerál obsahují, patří chřest, červená řepa, květák, křen, špenát, okurka, cibule, dýně, syrové ořechy a brusinky.

Aby štítná žláza fungovala co nejlépe, měli by Býci jíst potraviny s přírodním jódem, jako jsou ryby a mořské plody.

Dalšími důležitými potravinami jsou vejce, játra, pšeničné klíčky, čerstvé ovoce a saláty. Sacharidy se v těle Býků mění na tuk, a proto by se jim měli vyhýbat.

Zemský element

Element země vládne kosternímu a vylučovacímu systému. Zemský prvek je nezbytný pro růst, reprodukci a obnovu tkání. Zemská znamení mají sklon k problémům s váhou, nádorovému bujení nebo poruchám žláz.

Nadbytek zemského elementu

Trávení a metabolismus Býků jsou pomalé, což zvyšuje hustotu tělesné tkáně – tj. tlustá kůže, skleróza, vápenaté usazeniny, nádory a zvýšené ochlupení.

V této situaci by měli Býci jíst ovoce, klíčky, dušenou zeleninu, šťávy, polévky a čaje. Pomáhají hořké toniky, jako je hořec, a ostré koření, jako je zázvor, černý pepř a kajenský pepř. Naopak by se měli vyhýbat těžkým jídlům.

Nedostatek zemského elementu

Býci mají tendenci ignorovat své tělo a instinktivně neví, co potřebuje. Potřebují rutinu, která je stabilizuje a dodává jim pocit bezpečí. Potřebují více spánku než ostatní živly a prospívá jim fyzický kontakt se zemí.

Vhodnými potravinami jsou maso, brambory, obiloviny, kořenové plodiny, mléčné výrobky, zelenina vařená v páře, sýry, máslo, cukr a olej. Vyhýbat by se měli ovoci a syrovým potravinám. Doporučuje se také lékořice, mořské řasy, minerály a ženšen.

Středomořská strava

Protože býkům svědčí lehká strava, je pro ně středomořská dieta ta pravá. Je v ní spousta zeleniny, ryb, ořechů, celozrnných výrobků, oleje a bylinek.

Jídlo je pro býky důležitou součástí života, proto u nich neuspějí diety, při kterých si budou muset odepřít příjemný chuťový zážitek. Středomořská dieta naproti tomu nabízí skvělé pokrmy.

Zdroje: thesun.co.uk, findyourfate.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz