Horoskop: Hvězdy radí vodním znamením v oblasti stravování. Poukazují, na co všechno má vliv samotná voda

Zdroj: Shutterstock

Vodní znamení, Rak, Štír, Ryby jsou svými hvězdami ovlivňovány také ve stravování. Jejich hlavní složkou je samozřejmě voda, která má vliv na veškeré procesy organismu. I jiné potraviny však hrají důležité úlohy.

Vodní znamení a voda

Vodní znamení jsou úzce spojena s lymfatickým systémem a tělesnými tekutinami. Konzumace vody pomáhá udržovat rovnováhu tělesných tekutin, aby optimálně fungovaly a pomáhaly podporovat trávení, zlepšovat krevní oběh a vstřebávat živiny.

Lidé narození ve vodním znamení jsou také mimořádně citliví na své okolí, zejména na viry, bakterie a plísně, které na ně číhají. Voda pomáhá odplavovat tyto toxiny z těla močí.

Jedinci ve vodním znamení mohou snadno přebírat negativní energii od jiných lidí, což u nich způsobuje koloběh zdravotních potíží. Očišťující voda může i tady pomoci odplavit tuto negativní energii a udržet jejich tělo zdravé.

Rak

Vzhledem k tomu, že patří do skupiny vodních živočichů, měli by Raci pít hodně vody a nenarušovat vodní rovnováhu svého těla. Do svého jídelníčku by měl přidat bílkoviny bez tuku, jako je žitná mouka a vaječný bílek a dostatek zeleniny.

Citlivá a melancholická povaha se může vrátit v podobě žaludečních problémů. Proto by se Raci měli vyhýbat potravinám, které jsou složité na trávení, jako jsou omáčky, hodně soli a koření.

Štír

Čerstvé ovoce a zelenina, mořské plody, obilné potraviny a nápoje patří k nejdůležitějším potravinám, které by měli Štíři konzumovat. Výkyvy nálad můžou Štíři řešit přejídáním se, proto by se měli naučit se svými emocemi pracovat.

Ryby

Ryby jsou velmi citlivé a své problémy mohou přebíjet jídlem, proto by se měly obzvláště zaměřit na zdravou stravu.

Jejich organismus potřebuje dodávat železo a fosfor, za tímto účelem by měly do svého jídelníčku zařadit potraviny, jako jsou játra, slezina, vaječný žloutek, netučné hovězí maso a špenát.

Nadbytek vody

Tento typ lidí má sklon ke zpomalenému trávení, nedostatečnému rozvádění živin a problematickému zažívání.

Nadbytek vody se může projevovat hlenem či pravidelnými problémy způsobenými plísněmi. Také může být spojen s obezitou nebo problémy s váhou.

Aby se organismu ulevilo, bude člověk potřebovat nastartovat metabolismus, radikálně upravit jídelníček a cvičit. Nadměrné množství vody lze kompenzovat teplým a kořeněným, ale suchým jídlem, ovšem ne těžkým.

Do jídelníčku by měla být zařazena dušená zelenina, čerstvé ovoce, zelené fazole a naklíčená semena. Naopak omezeny by měly být potraviny obsahující tuk, cukr, kvasnice a pečivo, slané, marinované, smažené nebo pečené potraviny.

Málo vody

Lidé s nedostatkem vody obvykle trpí nedostatečným odstraňováním toxinů a nedostatečným zásobováním všech částí těla vodou. Lidé v takové situaci mají problémy se spánkem a potřebují více pít a to hlavně bylinkové čaje.

Vodní rovnováhu pomůže podpořit vodnaté ovoce a zelenina, jako jsou melouny, okurky. Stejně tak prospějí potraviny jako kukuřičná zrna, ovesné vločky, řasy, mléčné výrobky a sladké ovoce. V tomto stavu neprospívají všechny druhy fazolí, močopudné látky, jako je zelí, brusinky, lilek, petržel a rajčata.

Zdroj: astrology.care, astralcoach.com, astrology-recipes.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz