Horoskop: Vzdušná znamení by se měla zaměřit na doplnění energie. Hvězdy radí, čemu se vyhnout

Zdroj: Shutterstock

Zjistěte, které potraviny jsou pro vaše vzdušné znamení nejvíce prospěšné a kterým byste se měli raději vyhnout. Nechte se vést svým hvězdným znamením při tvorbě co nejzdravějšího jídelníčku.

Výživa pro mozek

Inteligence – toto slovo vystihuje všechna vzdušná znamení. Ať už jde o upovídané Blížence, okouzlující Váhy nebo tvrdohlavé Vodnáře, jsou to inteligentní lidé. Mentálně čilá a aktivní vzdušná znamení rozhodně potřebují potravu, která jim dodá palivo pro veškeré jejich myšlenkové pochody.

Při zkoumání, analyzování a přemýšlení spotřebovávají značné množství duševní energie, kterou je třeba pravidelně doplňovat. Borůvky, mandle, vlašské ořechy, slunečnicová semínka, para ořechy, losos a avokádo jsou tím nejlepším, co mohou vzdušná znamení zařadit do svého každodenního jídelníčku.

Energie po celý den

Vzdušná znamení jsou také skvělá v komunikaci, a i když Váhy a Vodnáři nemají dar mluvit jako Blíženci, cítí se dobře v práci, kde jsou v kontaktu s mnoha lidmi. To však může být náročné, a proto potřebují doplňovat energetickou hladinu.

Den mohou začít ovesnou kaší obohacenou o bobule, rozinky a ořechy, což je ideální způsob, jak si udržet hladinu energie po několik hodin. Když začne klesat, mohou se zakousnout do jablka nebo banánu. Skvělou volbou jsou také müsli nebo proteinové tyčinky.

Vzdušná znamení by energii neměla čerpat z kofeinu a z potravin s vysokým obsahem sacharidů nebo tuků, protože ty mohou úzkosti ještě prohloubit.

Červeně a oranžově zbarvené potraviny, jako jsou rajčata, jablka, jahody, vodní meloun nebo pomeranče, jim dodávají pocit štěstí.

Vliv vzdušného elementu

Vzduch má na starosti nervový a oběhový systém, způsob, jakým se potrava dostává do žaludku, močový systém a plíce. Lidé vzdušných znamení jsou spontánní, aktivní, ale je poměrně snadné je zmást a vyvést z rovnováhy.

Nadbytek vzduchu

Energická, netrpělivá a nedůtklivá vzdušná znamení se mohou díky své zvědavosti a neklidu snadno unavit. Stejně jako jejich pleť, která potřebuje náležitou hydrataci, tak i jejich vlasy a tělo potřebují regenerovat.

Zástupci vzdušných znamení mívají problémy se spánkem a odpočinkem, denním rozvrhem a pamětí. Pokud se cítí vyčerpaní, pomůže konzumace dušené zeleniny, chleba a lískových oříšků.

Na druhou stranu by měli vyřadit z jídelníčku nevařené a syrové potraviny, kořenovou zeleninu, potraviny obsahující kvasnice a bílý cukr.

Nízký obsah vzduchu

Při nedostatku vzduchu může dojít k problémům s činností organismu. Takovou situací obvykle nejvíce trpí nervový systém. Chybí v něm vitaminy a minerály, například vápník a zinek. Krevní oběh je pomalý a všechny minerální látky jsou těžko stravitelné.

Zeleninové koktejly, naklíčená semena a ovesné vločky v jakékoliv podobě dodají organismu nedostupné živiny. Vhodný je také černý pepř, zázvor či kurkuma. Naopak by se znamení vzduchu měla vyhnout masu, syceným nápojům a pečivu.

Zdroj: aglugofoil.com, astrology.care, indiafoodnetwork.in
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz