Horoskop: V Beranech hoří věčný plamen. Touto stravou jej dostanete pod kontrolu

Zdroj: Shutterstock

Akční Berani, kteří se málokdy zastaví, potřebují dostatečné množství energie, které jim umožní prožít naplno celý den. Jaké potraviny jim pomohou při přemíře energie a jaké při jejím nedostatku?

Charakteristika ohnivého Berana

Oheň je inspirace, vášeň, netrpělivost, vřelost, idealismus a vynalézavost. Dokáže tvořit i ničit. Ohnivá znamení jsou velmi napojena na emoce, které se projevují velice intenzivně.

Hlava je spojena s myšlením a vnímáním a Berani bývají bystří, prozíraví myslitelé, kteří používají zdravý rozum. Lidé ve znamení Berana podléhají bolestem hlavy, včetně migrén a onemocnění dutin.

Protože je člověk ve znamení Berana obvykle zaneprázdněný, aktivní a v pohybu, potřebuje k udržení dobrého zdraví a energie vyváženou stravu.

Buněčná sůl

Buněčnou solí pro znamení Berana je fosforečnan draselný. Nedostatek fosforečnanu draselného může způsobovat deprese.

Potraviny bohaté na tento minerál jsou rajčata, fazole, hnědá rýže, čočka, vlašské ořechy, olivy, cibule, hlávkový salát, květák, okurka, špenát, brokolice, fíky, banány, sušené nevařené meruňky a dýně. Zdravá strava by měla obsahovat také mléko, které je dobré pro zuby a kosti.

Sůl a alkohol jsou dva nepřátelé, kterým by se měli vyhýbat zejména Berani. Příliš mnoho soli má vliv na kosti a tepny, alkohol nadměrně stimuluje a negativně ovlivňuje ledviny. Měli by pít hodně vody a dostatečně odpočívat a relaxovat.

Pod vládou ohně

Oheň vládne funkci vnitřního spalování neboli trávení potravy. Oheň také čistí organismus tím, že spaluje toxiny, viry, bakterie a plísně.

Ohnivá znamení snadno bojují s nemocemi. Jejich konstituce přirozeně tíhne k vysokým teplotám. Ohnivá znamení, pokud jsou nevyrovnaná nebo nadměrně stimulovaná, mají sklon k vyhoření.

Nadměrné množství ohně

Nadměrně ohnivý Beran může být netrpělivý a vzteklý, hrozí mu hypertenze, srdeční problémy, vředy nebo záněty.

Přebytečný oheň se do rovnováhy vrací potravinami, které jsou studené, vlhké a těžké. V tomto stavu by Berani měli užívat obiloviny, kořenovou zeleninu, léčivé byliny jako heřmánek, meduňka, lebeda a kozlík lékařský. Vyhnout by se měli kořeněným jídlům a červenému masu.

Slabý plamen

Když je oheň slabý, může být pro Berany obtížné spalovat tuky nebo bojovat s nemocemi. Trávení a vstřebávání potravy jsou nedostatečné. Pomohou potraviny, které jsou horké, lehké, suché a aromatické, naopak studené potraviny stav zhorší.

Při nedostatku ohně jsou vhodnými potravinami citron, jogurt, hořká zelenina (např. kapusta) a hořčice. Do pokrmů se hodí trávicí stimulanty jako hřebíček, skořice, česnek nebo zázvor. Dočasně by ze stravy měly zmizet mléčné výrobky a maso.

Doporučená dieta

Pro Berany je vhodná keto dieta, která má nízký obsah sacharidů a vysoký obsah tuků, tudíž můžou spořádat větší porce pro doplnění paliva, aniž by ztloustli. Hlavním cílem této diety je přimět tělo spalovat tuk na energii.

Zdroj: thesun.co.uk, findyourfate.com, zodiacfresh.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz