Tuk v podpaží: Genetika nebo špatně zvolená velikost oblečení. Takto se jej snadno zbavíte

Zdroj: Shutterstock

Tuk v podpaží je estetický problém, který řeší zejména ženy. Nevzhledné záhyby na kůži, které vyniknou zvláštně v těsném oblečení, nevypadají dobře a ženám přidělávají vrásky na čele.

Objevuje se samozřejmě i u mužů, jenže co si budeme povídat – většina z nich absolutně neřeší, že se jim v podpaží tvoří faldíky. Proč vlastně vznikají a jak se tuku v podpaží zbavit?

Příčiny vzniku tuku v podpaží

Nejčastější příčinou tuku v podpaží je oblečení, přičemž i o jednu velikost menší podprsenka nebo tričko může způsobit, že kůže mezi prsy a podpaží tzv. přeteče.

Kromě špatného výběru oblečení může být na vině také genetika. „Rozložení tělesného tuku je do značné míry určeno našimi geny,“ vysvětluje amaris-b.com.

Pokud jde o držení těla, i fakt, jak stojíte nebo sedíte, sice nemusí přímo způsobit tuk v podpaží, ale nic to nemění na tom, že ho to může zvýraznit.

Na vině je také hmotnost

Pokud máte nadváhu, může se vám v podpaží ukládat podkožní tuk. Zvýšení hmotnosti může také zvětšit oblast prsou a podpaží.

Doporučit tak lze kalorický deficit, při kterém tělo začne spalovat přebytečné kilogramy a společně s nimi také tuk.

Co můžete udělat, abyste se zbavili tuku v podpaží?

Abyste se vyvarovali nevzhledným faldíkům, které na sebe strhnou pozornost především v těsném oblečení, nebo v létě, kdy nosíme topy bez rukávů, zaměřte se na redukci hmotnosti.

Spočítejte si (nebo si nechte spočítat) doporučený denní příjem kalorií. Ten následně snižte o 15%, abyste dosáhli kalorického deficitu.

Začněte přijímat optimální množství trojice základních makroživin – tuků, sacharidů a zejména bílkovin. Do svého programu také zařaďte pravidelnou fyzickou aktivitu.

Vhodné cviky

„Tuku v podpaží vás mohou zbavit také vhodné cviky,“ informuje healthline.com. Budete-li je provádět správně a cvičit pravidelně, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Mezi doporučené cviky lze zařadit klasické kliky. Nezvládnete-li normální klik, provádějte tzv. ženské kliky, při kterých se podložky dotýkáte koleny, a cvik je pak přeci jen o něco jednodušší.

Můžete cvičit se závažím. Tady existuje více variant cviků – s rukama nataženýma před sebe ve stoje, při cviku můžete ležet na zádech a ruce zvedat nad sebe a klidně se při cvičení se závažím můžete i posadit.

Zdroj: amaris-b.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz