Tmavé kruhy pod očima: Pokud vás trápí, dopřejte si domácí masku. Postačí pár minut

Zdroj: Shutterstock

Když se podíváte do zrcadla a v odraze uvidíte tmavé kruhy pod očima, pravděpodobně si nad svým vzhledem zoufale povzdechnete. Mít pod očima pytle není nic esteticky přitažlivého, občas ale takový pohled do zrcadla potká každého z nás.

Někdo má kruhy pod očima více viditelné, jiný naopak méně. Pokud s nimi bojujete a trápí vás, když vám takhle nevzhledně „zdobí“, obličej, zkuste některou z námi doporučovaných masek. K jejich výrobě potřebujete jen suroviny, které jistě máte doma.

Brambory a pár snítek máty

Napadlo by vás někdy vyrobit si domácí masku z obyčejných brambor? Pokud ne, je nejvyšší čas to změnit a tuhle masku vyzkoušet.

Brambory oloupejte a rozmixujte na kaši. Přidejte několik čerstvých snítek máty, společně rozmixujte a do výsledné směsi poté namáčejte čisté vatové tamponky.

Tamponky vložte do mrazáku, a jakmile zmrznou, vyjměte je a přiložte na oči. Nechte působit alespoň 25 minut.

Mandlový olej a med

„Domácí maska vyrobená z mandlového oleje a medu bojuje proti matné a povadlé pleti, aby vypadala svěže i druhý den ráno,“ popisuje pinkvilla.com.

Výroba je jednoduchá. Stačí smíchat lžíci mandlového oleje s lžící medu, společně obě suroviny vyšlehat a následně nanést pod oči. Nechat působit 15 minut a poté opláchnout.

Káva, med a olej

Na tmavé kruhy pod očima bude fungovat také příjemně voňavá kávová maska. Pokud milujete vůni kávy, zaručeně jí neodoláte.

Co potřebujete? Jednu lžičku mleté kávy, jednu lžičku medu a trochu oleje – ideálně s obsahem vitaminu E.

Všechny suroviny smíchejte a ponořte do směsi několik vatových tamponků. Vložte do mrazáku, po zmrznutí přiložte na oči a nechte působit 15-20 minut.

Maska z jedlé sody

Vyrobte si domácí masku smícháním jedlé sody a mléka. „Mléko obsahuje kyselinu laurovou, která pomáhá v boji proti otokům a zklidňuje pokožku,“ píše femina.in.

Vezměte jednu čajovou lžičku jedlé sody, zalijte studeným mlékem a dobře promíchejte, dokud nevznikne hladká pasta.

Naneste pastu pod oční okolí a nechte ji zde působit asi 15-20 minut. Poté jemně opláchněte, oční okolí můžete natřít krémem nebo očním sérem.

Aloe vera a mrkev

O aloe vera se ví, že se může pyšnit hned několika přínosy pro naše zdraví, krásu nevyjímaje. Proč ho tedy nepoužít pro výrobu masky proti tmavým kruhům pod očima?

Smíchejte trochu gelu z aloe vera a nastrouhanou mrkev a dobře promíchejte. Směs poté naneste pod oči a nechte působit minimálně 15 minut.

Zdroj: femina.in, pinkvilla.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz