Domácí masky na suché vlasy, které vyjdou jen na pár korun

Zdroj: Shutterstock

Suché a celkově poškozené vlasy trápí mnoho žen. Nevypadají dobře na pohled. Mají tendence se třepit. Na dotek jsou hrubé a nepříjemné. Bojujeme-li se suchými vlasy, máme tendence hledat způsoby, jak jejich stav zlepšit.

Jedním z nich je utrácet nekřesťanské peníze za různé šampony, vlasová séra, olejíčky a masky, které jsou dostupné v drogeriích. Druhou, podstatně levnější alternativou, je vyrobit si doma masku na suché vlasy, která vyjde jen na pár korun.

V hlavní roli kokosový olej a med

Medu se často přezdívá přírodní zlato a jeho účinky mu rozhodně upírat nelze. Přičíst k nim musíme i schopnost dodat vlasům vlhkost a zajistit jejich hydrataci.

Med v kombinaci s kosovým olejem, který vlasy zjemňuje a zabraňuje jejich lámání, tvoří ideální dvojici pro výrobu domácí masky na suché vlasy.

„Obě ingredience smíchejte ve stejném poměru. Upravte množství podle délky a hustoty vašich vlasů“ radí urbancompany.com. Poté masku aplikujte do vlasů, ty následně zabalte do ručníku a nechte působit 20 minut. Opláchněte a omyjte šamponem.

Kombinace jogurtu, medu a banánu

O banánech je známo, že jsou bohatým zdrojem vitamknů a draslíku. Ty společně napomáhají vlasům navrátit vlhkost a zabránit krepatění.

Jogurt s vysokým obsahem kyseliny mléčné skvěle funguje proti mastnotě, poškozené vlasy dává zpět do formy. O účincích medu se rozepisovat nemusíme, všichni dobře vědí, že je to skvělý pomocník.

Rozmačkejte jeden celý banán, smíchejte ho s jednou polévkovou lžící medu a dvěma polévkovými lžícemi jogurtu.

Směs aplikujte ideálně do vlhkých vlasů. Vlasy opět schovejte do ručníku a nechte masku působit alespoň 30 minut. Následně opláchněte a umyjte šamponem.

Na pomoc přichází avokádo a olivový olej

Na suché vlasy a roztřepené konečky může pomoci maska, ve které hrají hlavní roli dvě poměrně mastné ingredience: avokádo a olivový olej.

„Avokádo obsajuje minerály, které utěsní kutikulu, stejně jako proteiny a vitaminy, které vyživují a zjemňují vlasy,“ zmiňuje byrdie.com.

Olivový olej zase vlasům dodá lesk, který poškozené a suché hřívě často chybí. K výrobě masky použijte polovinu avokáda, které rozmačkejte v misce a smíchejte s několika lžícemi olivového oleje – množství přizpůsobte délce a hustotě vašich vlasů.

Masku naneste pouze do spodní poloviny vlasů, zaměřte se zejména na konečky. Nechte působit minimálně půl hodiny. Poté z vlasů masku smyjte a vlasy umyjte šamponem.

Zdroj: urbancompany.com, byrdie.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz