Hubnutí na stehnech je pro mnoho žen oříšek. Přitom stačí upravit jídelníček a zařadit správné cviky

Zdroj: Shutterstock

Mnoho žen se stydí za svá stehna. Nelíbí se jim, jak vypadají. Mnohé se trápí pro celulitidu a dalším vadí, že se jim stehna při chůzi o sebe nepříjemně třou. Stehna patří mezi nejméně oblíbené partie na ženském těle, zároveň také k těm nejproblematičtějším.

S blížícím se létem možná i vás děsí představa, že budete muset nosit kalhoty či legíny i v horkých dnech jen proto, abyste předešly odřeninám v oblasti stehen. Buď se můžete smířit s představou, že během léta sukně ani šaty neobléknete, nebo se můžete pokusit stehna zhubnout.

Bez vyvážené stravy to nepůjde

Můžete se do morku kostí trápit v posilovně, ale pokud svoji pozornost neuberete i směrem stravy, nedosáhnete takových výsledků, jaké si zasloužíte.

Pokud chcete zhubnout stehna, musíte správně jíst a správně cvičit. Pokud jde o stravu, cílem je zaujmout kalorický deficit – stav, při kterém vydáte více energie, nežli kolik ji během dne přijmete.

Kalorický deficit je záruka spalování nadbytečných kilogramů a tuků. Kalorického deficitu dosáhnete tak, že si spočítáte svůj denní příjem a odečtete od něho 15 %.

Co jíst, abyste začali hubnout na stehnech?

Každý člověk ztrácí kila při hubnutí jinde. Někdo okamžitě zhubne v obličeji, jiný se zbaví kil na zadečku a další začne ztrácet kila i centimetry v oblasti bříška.

Hubnutí se děje ve většině případů „celoplošně“, po celém těle. Stehna patří často k partiím, kde se tuk s oblibou drží co nejdelší dobu. Nemusí tomu tak ale být u všech.

Vaše strava by měla obsahovat dostatek bílkovin, které jsou stavebním prvkem pro svaly. Maso, mléčné výrobky, vajíčka a také sýry nebo luštěniny obsahují dostatek proteinů.

Ve vyváženém poměru pak musíte přijímat také tuky a sacharidy. Ne všechny sacharidy jsou špatné, zrovna tak ne všechny tuky je potřeba z jídelníčku kompletně vymazat.

Cviky cílené na stehna

Klíčové jsou cviky, které cílí právě na stehna. „Tyto cviky procvičují malé svaly vnitřních stehen spolu s ostatními svaly nohou, což zaručí, že nohy budou pěkné a zpevněné,“ vysvětluje womenshealthmag.com.

Proto je dobré zařadit do rutiny právě ty cviky, po kterých budete mít stehna jako v ohni. To bude důkazem toho, že svaly na stehnech dostaly zabrat.

Důležitá je pravidelnost. Nepřidávejte cviky na stehna jen tak náhodně jednou za čas. Jděte do toho s rutinou a plánem.

Co cvičit?

Vhodná je chůze do schodů. V mnoha fitness centrech mají speciální stroje imitující chůzi do schodů, nemusíte doma pobíhat po schodišti.

Velmi dobrý je také tanec. „Tanec kombinuje kardio prvek se specifickými tónovacími pohyby,“ píše healthline.com, taneční pohyby vám proto vykouzlí nejen pevnější, ale i krásnější stehna.

Můžete jezdit na kole nebo dělat dřepy. Doporučit lze také výpady. Ze všech těchto aktivit vás budou bolet nohy, ale rozhodně to bude stát za to.

Zdroj: womenshealthmag.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz