Francouzka jí denně i přes kilogram másla. 18 kostek má na 4 dny

Zdroj: Shutterstock

Většina lidí se shodne na tom, že bez másla a oleje se nedá v kuchyni fungovat. Zároveň ale také víme, že jejich přehnaná konzumace není zdravá. Francouzka jménem Manon Alias Onboou ale tvrdí, že denně sní zhruba kilogram másla. A prý jí to pomáhá s jejími psychickými problémy.

Proslavila se na svém tiktoku, kde lidem představuje denně recepty plné tuku. Máslo jí po kilogramech a do hranolek leje olej po litrech. Ne každý její recepty ocení, ona ale tvrdí, že takové jídlo pomáhá její psychice.

Trpěla poruchou příjmu potravy

Onboou trpěla ještě v nedávné době poruchou příjmu potravy. Dlouho se léčila, aby zase dokázala normálně jíst. A k tomu všemu trpí panickými atakami.

Konzumace mastných jídel jé podle jejích slov ale s tímto problémem pomáhá. „Kdykoli jsem se cítila psychicky slabá, konzumovala jsem čokoládu s máslem. Vzala jsem si tabulku a namazala ji. A bylo mi potom lépe,“ vysvětlila podle serveru New York Post.

Postupem času si mladá žena uvědomila, že právě tuk obsažený v másle jí pomáhá. Začala proto používat v kuchyni více oleje. A i to podle ní vedlo ke zlepšení jejího zdravotního stavu.

18 kostek másla na 4 dny

Onboou na svých nákupech rozhodně nešetří. Za 4 dny spotřebuje kolem 18 kostek másla, co se týče financí, nemá to tak snadné. Na svých sociálních sítích si v tomto ohledu několikrát postěžovala, dodala ale, že nemůže jinak.

„Dříve jsem se se svými problémy schovávala a trpěla jsem. Teď sdílím příběh se světem,“ říká Francouzka. Někteří lidé se pod jejími videi diví, kritizují její stravu a nerozumí tomu. Je ale pravda, že má také řadu zastánců.

Ačkoli odborníci na výživu podle Healthline doporučují nepřekračovat denní dávku másla 28 gramů, tahle mladá žena zkonzumuje až dvacetinásobek. Zda to skutečně pomáhá jejímu psychickému zdraví nelze podle lékařů potvrdit, je ale jasné, že s tím fyzickým bude mít dříve či později problémy.

Zdroj: New York Post, The Sun, Times Now, TikTok, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz