Dietu založenou na vývaru z kostí vyzkoušel i herec Mark Wahlberg. Zhubl 5 kilogramů za týden

Zdroj: Profimedia

Dieta založená na vývaru z kostí je plán na tři týdny, který má pomoci tělu očistit se od negativních látek, ale také shodit nadbytečné kilogramy. Vyzkoušelo ji už mnoho lidí a patří k nim například i herec Mark Wahlberg, který je s výsledky procesu velmi spokojen.

Dieta probíhá celkem 21 dní. Vždy 5 dní člověk konzumuje paleo potraviny, mezi které se řadí libové maso, ryby, vejce, ovoce a zelenina a různá semena. Následující dva dny je pak držen půst.

Během půstu člověk může konzumovat čistý vývar bez zeleniny a nudlí, který je připraven z kostí. V tom jsou podle webu Healthline obsaženy důležité látky, které tělu i ve dnech půstu pomáhají dodat živiny.

Vývar plný živin

Vývar se vaří i několik hodin. Ze zvířecích kostí se do vody postupně uvolňují různé pro tělo důležité látky. Patří k nim minerály, kolagen a aminokyseliny.

Tyto látky jsou známé tím, že zlepšují vzhled pokožky, podporují zdravé trávení, ale také posilují kosti a klouby. Vývar z kostí je také zdrojem bílkovin a esenciálních aminokyselin a minerálů, které dnes v mnoha dietách chybí.

5 kilogramů za týden

Jedním z lidí, kteří speciální dietu s vývarem z kostí vyzkoušeli, se stal i herec Mark Wahlberg. Ten podle serveru Superhero Jacked shodil díky tomu jen za první týden téměř 5 kilogramů.

„Ztratil jsem pět procent tělesného tuku a 20 bodů viscerálního tuku doslova za týden. Po prvních dvou dnech, kdy jsem konzumoval jen vývar z kostí a dušenou zeleninu, jsem přidal trochu bílkovin a bylo to,“ svěřil se.

Tak jako každá dieta, i tato má podle serveru The Manual své výhody i nevýhody. Ve dnech půstu může člověk pociťovat slabost a nevolnost a není snadné si na režim zvyknout.

Pokud ale 3 týdny vydržíte, výsledky se prý zaručeně dostaví.

Zdroj: Healthline, The Manual, Superhero Jacked

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz