Makrobiotická dieta: Pomůže vám nejen zhubnout. Madonna si ji nemůže vynachválit

Madonna
Zdroj: Denis Makarenko / Shutterstock

Makrobiotická dieta není jenom nástroj k hubnutí. Jde o proces, který má dopomoci celkové harmonii lidského těla. V minulosti se jí řídilo mnoho celebrit a patří k nim například i Madonna. Ta si ji po vyzkoušení nemohla vynachválit.

Makrobiotická dieta nepatří k těm, které vyhledávají lidé kvůli hubnutí. Mnohem častěji se k ní uchylují lidé, kteří mají různé zdravotní obtíže. Podle serveru Healthline pomáhá například při komplikacích se srdcem nebo s psychickými problémy.

Důraz na organické potraviny

Makrobiotická dieta patří pravděpodobně k jedněm z nejzdravějších diet světa. A to proto, že se zaměřuje především na organické potraviny.

Člověk se při jejím dodržování také vyhne veškerým umělým přísadám a chemikáliím. A nesouvisí to pouze s potravinami. Stejná pravidla by měl člověk dodržovat i v případě například kosmetických prostředků či hygieny.

Právě proto nejde pouze o způsob, jak zhubnout, ale spíše o celkovou změnu zdravotního stavu, a to jak fyzického, tak psychického.

Madonna si ji nemohla vynachválit

Základem makrobiotické diety je velké množství ovoce a zeleniny. Mezi potraviny běžně se vyskytující na jídelníčku makrobiotické diety patří bulgur, pohanka či rýže. Často využívanou zeleninou je dýně, květák, cibule, ředkvičky nebo mrkev.

Podle studie z časopisu The Permanente Journal z roku 2002 není ale dieta vhodná pro všechny. Neměly by ji například dodržovat děti do 15 let. Na druhou stranu ji vyzkoušely některé celebrity a mnoho z nich s ní bylo velmi spokojeno.

Například Madonna díky ní podle Cheat Sheet nejen zhubla, ale celkově začala žít velmi zdravě. V roce 2011 prohlásila, že šlo o ozdravný proces, který si nemůže vynachválit.

Zdroj: HealthlineNutritionFactsNational Library of MedicineCheat Sheet

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz