Chraňte v zimě svou pleť. Kvůli mrazivému počasí často trpí

Zdroj: Shutterstock

V zimě je potřeba věnovat péči o pleť nějaký ten čas. Mrazivé počasí, vítr, ale především přechody z tepla do zimy a naopak se mohou na vaší pokožce nepříjemně podepsat. Co můžete udělat pro to, abyste tomu co nejvíce zabránili?

První zásadní chybou, kterou lidé dělají, je podle webu New York Presbitarian to, že začínají se zimní péčí o pleť příliš pozdě. Už od podzimu je třeba pokožku na chladné počasí připravovat, což si lidé často neuvědomují.

Dodržujte ranní i večerní péči o pleť

Stejně jako si čistíte dvakrát denně zuby, měli byste se starat ráno i večer o svou pleť. A to je důležité především v zimě, píše Healthline.

Nejlepší variantou je využívat pleťové mléko a dočišťovat kůži speciálním tonikem. Vyhněte se pleťovým vodám s alkoholem, protože ty v chladném počasí pokožku vysušují. Na noc používejte kvalitní noční krémy.

Omezte používání horké vody a mýdla

Obličej byste v zimě měli oplachovat vždy buď studenou, nebo vlažnou vodou, nikdy ne horkou. Stejně tak se vyhněte zbytečnému používání mýdla. To v zimě pokožku jen vysouší.

To samé platí ale i pro tělo. Místo horké vany si dejte raději jen teplou sprchu, nepoužívejte tuhá mýdla, raději se zaměřte na sprchové gely, ideálně takové, které vám v drogerii doporučí pro zimní období.

Nezapomínejte na vitamín D

Vitamín D běžně člověk získává ze slunce. V zimě je proto důležité chodit na procházky v dobách, kdy sluníčko svítí. Je ale jasné, že přes veškeré vrstvy oblečení se k vám i tak jen těžko dostane.

Přeptejte se tedy v lékárně na vitamíny a doplňky stravy s tímto vitamínem, radí Everyday Health. Nezapomínejte, že péče o kůži se netýká jen obličeje. Krémy používejte také na ruce a v neposlední řadě nezapomínejte využívat lůj na rty, díky kterému se vyhnete jejich popraskání.

Zdroj: New York Presbitarian, Healthline, Everyday Health

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz