Chcete mít krásnou pleť? Jezte rajčata, mrkev nebo borůvky

Zdroj: Shutterstock

Snad kterákoli žena touží po krásné pleti. Tvář bez jediné chybičky je tajným snem většiny z nás, jen málokterá ale měla to štěstí, aby jí byla perfektní pleť nadělena do vínku už od přírody.

Většina žen si tak ke krásné pleti v obličeji musí trochu (některé o něco více) pomoci. Spoléhají se na mastičky, drahé krémy, zázračná séra. Šikovná pomoc se přitom ukrývá u nich doma. Stačí se podívat do lednice nebo do spíže.

Jídlo má vliv na pokožku

„Existuje stále více výzkumů, které ukazují, že jídlo, které jíte, může ovlivnit vaši pleť,“ říká Dr. Jessica Wu, dermatoložka z Los Angeles, pro web eatthis.com.

Chce tím poukázat na skutečnost, že skladba vašeho jídelníčku může ve větší či menší míře ovlivnit stav a vzhled vaší pokožky.

Jídlo, které přijmete, následně vaše tělo stráví, a tím se dostává do vašeho krevního oběhu. Ten pak cirkuluje celým tělem, včetně obličeje.

Co byste tedy měli jíst, abyste získali zářivou pleť, kterou chcete? Hledejte ovoce a zeleninu bohaté na vitamíny a nezapomínejte na bílkoviny a zdravé tuky.

Rajčata

Konzumace jakýchkoli jídel na bázi rajčat, jako je omáčka a rajčatová šťáva, může pomoci vyřešit problém v podobě akné.

Vděčíme za to složce zvané lykopen, díky které jsou rajčata červená. Pomáhá zvyšovat pevnost kolagenu a bojuje proti oxidačnímu účinku UV záření tak, že odstraňuje volné radikály způsobující stárnutí pokožky.

Slunečnicová semínka

Obecně je známo, že ořechy a semena jsou dobrým zdrojem živin pro posílení pokožky. Skvělým příkladem jsou slunečnicová semínka.

Avokádo

Avokádo má vysoký obsah zdravých tuků. Tyto tuky prospívají mnoha funkcím ve vašem těle, včetně zdraví vaší pokožky.

„Dostatek těchto tuků je nezbytný pro udržení pružnosti a hydratace pokožky,“ informuje healthline.com.

Mrkev

Mrkev obsahuje betakaroten, přírodní ochranu před sluncem. Je také bohatá na vitamín A, který obnovuje poškozený kolagen.

Borůvky

Na seznam potravin, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, pokud chcete, aby byla vaše pokožka krásná a zdravá, patří také borůvky.

Borůvky jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají bojovat s volnými radikály poškozujícími buňky. Obsahují vysoké množství rostlinných sloučenin známých jako antokyany, které mají silné antioxidační vlastnosti.

Brokolice

Brokolice je plná mnoha vitamínů a minerálů důležitých pro zdraví pokožky, včetně zinku, vitamínu A a vitamínu C.

Obsahuje také lutein, který funguje jako betakaroten. Lutein pomáhá chránit vaši pokožku před oxidačním poškozením, které může způsobit vysušení pokožky.

Zdroj: eatthis.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz