Dieta s celerovou šťávou: Tato „superpotravina“ vám pomůže nejen zhubnout, ale ještě vás ochrání v jiných ohledech

Zdroj: Shutterstock

Někoho přiměje zhubnout pokulhávající zdraví, či dokonce doporučení lékaře. Zdraví máme přeci jen jedno a měli bychom o něho pečovat. Jiný se zase k redukci hmotnosti odhodlá ve chvíli, kdy není spokojený s tím, jak vypadá.

Možná i vy zvažujete, že byste mohli nějaké to kilo shodit. A je úplně jedno, jestli vás k tomu vede zdraví nebo jen estetická záležitost v podobě nespokojenosti se sebou samým. Jistě hledáte způsob, který vás dovede k vytouženému úbytku nechtěných kilogramů. A kdo ví – třeba jste se doslechli právě o dietě s celerovou šťávou.

Celerová šťáva má zdravotní benefity

Jak už název napovídá, při dietě s celerovou šťávou hraje logicky hlavní roli (řapíkatý) celer, ze kterého se šťáva připravuje a následně se pije.

Hned na úvod je oné celerové šťávě zapotřebí připsat zdravotní benefity, které nelze popřít. Na první pohled možná nevábný nápoj má totiž našemu zdraví co nabídnout.

Má v sobě živiny, které naše tělo potřebuje, aby mohlo správně fungovat. V celerové šťávě tak najdete nejen bohaté zastoupení vitamínů (A, K a C), ale také neméně důležité minerální látky.

Celerová šťáva obsahuje vápník, hořčík i sodík. Nesmíme zapomenout ani na fosfor nebo draslík. Obsahuje i bílkoviny a sacharidy.

„Je také bohatá na mnoho dalších živin, jako je zinek, měď, folát, biotin a četné antioxidanty,“ doplňuje healthline.com.

Co je dieta s celerovou šťávou?

Dieta s celerovou šťávou zaznamenala v posledních několika letech velký rozruch a lidé prohlašovali, že celerová šťáva je „superpotravina“, která umožňuje hubnutí, pomáhá bojovat proti řadě onemocnění, vysokému krevnímu tlaku a vysokému cholesterolu.

O zdravotních přínosech nemůže být pochyb. Nabízí se ale otázka, jak tahle dieta vlastně funguje a jestli skutečně může být nápomocná při hubnutí.

V rámci této diety máte každé ráno vypít hrníček celerové šťávy. „Celerová šťáva obsahuje docela nízký obsah cukru,“ píše betterme.world. Zasytí vás, tělo hydratuje, ale nepodepíše se na kalorickém příjmu.

Celerová šťáva po ránu by měla nahradit jedno jídlo denně. Pokračovat byste tak měli až svačinou. Je ale potřeba sledovat celkový kalorický příjem, jen celerová šťáva pro hubnutí nestačí.

Pokud nepomůže, neuškodí

Ba spíše naopak. I když zrovna vám možná pité celerové šťávy nezajistí úbytek hmotnosti, rozhodně nic nezkazíte, když ji zařadíte do svého jídelníčku.

Vzhledem k tomu, co všechno v sobě obsahuje, může podpořit vaše zdraví. Určitě tak stojí miminálně za zkoušku.

Zdroj: healthline.com, betterme.world
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz