Alena Šeredová je milovnice české kuchyně i sádla. Vyvažuje to pohybem

Zdroj: Profimedia

Aleně Šeredové se v životě daří. Před pár dny se dokonce na dovolené v Řecku zasnoubila. O ruku ji požádal Alessandro Nasi, se kterým má dvouletou dceru Vivienne. Po nevydařeném manželství dlouho netruchlila a přiznala, že právě nový partner je to nejlepší, co ji mohlo v životě potkat.

Alena zvládá tři děti i práci, navíc denně cvičí

Alena se i v pokročilém věku objevuje ve světě módy a v televizi. Je také úspěšná podnikatelka a zasloužilá matka tří dětí, které vychovává v Itálii. A při tom všem vypadá velmi dobře.

Ani ona nemá hezkou postavu zadarmo a pravidelně cvičí každý den, přestože to nemá zrovna moc ráda. Cvičila dokonce i celé třetí těhotenství, přestože musela být opatrná kvůli věku a kvůli pandemii, která v té době drtila celou Itálii.

Cvičení bere jako součást své práce a povinnost, proto je důsledná a po pěti dnech cvičení o víkendu denní režim mění a místo posilovny se spíše hýbe s dětmi.

Pohybem vyvažuje velkou chuť k jídlu

Životní styl plný pohybu má opodstatnění. Alena se nikdy netajila tím, že je velký jedlík. Musí tak štědré porce jídla něčím vyvažovat.

V jídle se velice nerada omezuje a s přibývajícím věkem, kdy se jí zpomaluje metabolismus, se musí sportu věnovat o to intenzivněji. Je to taková malá daň za to, že klidně dojídá porce i po svém příteli a miluje omáčková jídla, která jsou hodně kalorická.

Na českou kuchyni nedá dopustit

Když jezdí do Česka nebo rodiče přijedou za ní do Itálie, všechno se točí kolem jídla. Do Itálie si vozí anebo nechá přivést i pecny českého chleba, které si zamrazuje, a když za ní přijede maminka, uvaří jí zásobu omáčkových jídel, které také ukládá do mrazáku.

Přes všechny italské delikatesy si ráda pochutnává na obyčejné české paštice a jásá nad krajícem chleba se sádlem. Ještě lépe, když jsou v sádle škvarky.

Preferuje přirozený vzhled

Péči o zevnějšek nijak nepřehání, má však několik drobností, které si dopřává. Stejně jako se pravidelně věnuje pilates a návštěvě posilovny, tak si dopřává baňkování. To ji uvolní a cítí se jako znovuzrozená. Wellness nebo lázně si nedopřává kvůli nízkému tlaku.

Překvapivě nechodí ani na kosmetiku, přestože často právě kosmetické produkty propaguje. Necítí se po profesionální kosmetické péči moc dobře a má pocit, že se jí pleť spíše zhoršuje.

Jediná pravidelná péče, kterou své pleti dopřává, je krém na ochranu proti slunečním paprskům. Jak sama říká: „Občas se něčím namažu.“

Ke kadeřníkovi chodí z nutnosti, protože si nechává barvit šediny, ale ani péči o vlasy nebere jako libůstku, ale spíše jako nutnost.

Má silné vazby na rodinu

Přestože žije Alena od mládí sama a velkou část života je daleko od rodičů, udržuje s nimi i nadále dobré vztahy, a hlavně s matkou je v kontaktu téměř denně. Čas od času jede s dětmi, rodiči a sestrou na společnou dovolenou, protože rodina je pro ni hodně důležitá.

Zdroj: iDNES, Super, Deník

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz