Co musíte vědět, než se zakousnete do melounu. Může zvýšit vaše libido

Zdroj: Shutterstock

Kdy jindy si vychutnat dokonale šťavnatý meloun než právě teď v létě, kdy je jeho sezona. Málokdo by nemiloval meloun, který v horkých letních dnech přináší příjemné osvěžené a hravě zastane i nějakou tu svačinku, když se vám zrovna nechce nic jiného připravovat.

I když většina z nás meloun miluje a jíme ho ve velkém, mnozí o něm neví tak úplně všechno. Napadlo by vás třeba, že se melounu můžete přejíst a že nadměrná konzumace může mít nežádoucí zdravotní následky?

Je to samá voda

Asi každý ví, že meloun je v podstatě skoro samá voda. Meloun je z 92 % tvořen vodou, takže je to skvělý způsob, jak pomoci uspokojit vaše potřeby tekutin a zároveň si vychutnat sladkou pochoutku.

Kromě toho obsahuje také vitamíny B pro zvýšení energetické hladiny a elektrolyty – včetně draslíku, které doplňují živiny ztracené při pocení.

Může ovlivnit libido

Po melounu sáhneme, když máme chuť na něco osvěžujícího a šťavnatého. Kdo by ale po melounu sáhl ve chvíli, kdy by se chystal na postelové radovánky?

„Meloun zvyšuje uvolňování citrulinu do krevního oběhu, uvolňuje krevní cévy podobně jako léky na erektilní dysfunkci. Studie také ukázaly, že konzumace citrulinu může také zvýšit vaše libido,“ vysvětluje web Mashed.com.

Obsahuje spoustu důležitých živin

Meloun je nabitý vitamíny bohatými na antioxidanty, jako jsou vitamíny A a C, minerály, jako je draslík, fytonutrienty, a je téměř bez cholesterolu, tuku a sodíku.

Je to také dobrý zdroj argininu a citrulinu – aminokyselin, které udržují zdravé krevní cévy. O melounu se také hovoří jako o skvělém zdroji lykopenu – antioxidantu spojeného s prevencí rakoviny prostaty.

Podporuje zdraví srdce

Lykopen obsažený v melounu může pomoci snížit hladinu cholesterolu a krevní tlak. Může také pomoci zabránit oxidačnímu poškození způsobenému vysokou hladinou cholesterolu.

Meloun také obsahuje citrulin, tedy aminokyselinu, která může zvýšit hladinu oxidu dusnatého ve vašem těle. Oxid dusnatý pomáhá vašim krevním cévám expandovat, což snižuje krevní tlak.

Může způsobit zdravotní potíže

I když se to na první pohled nezdá a málokdo by to do melounu tipoval, pokud ho budete jíst nadměrné množství, může u vás dojít k některým zdravotním neduhům.

Konkrétně se při nadměrné konzumaci může dostavit nevolnost, průjem, nadýmání a poruchy trávení. I když je meloun velká dobrota, kterou milují děti i dospělí, vychutnávejte si ho s mírou.

Zdroj: Mashed.com, foodrepublic.com, healthline.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz