Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Dejte jim pivo

Pivo
Zdroj: samphotostock.cz

„Pivo dělá hezká těla“ stojí na jedné kolekci triček a všichni už ví, že tomu tak rozhodně není. Avšak kdyby tam byl nápis „Pivo dělá hezké vlasy“, tak už by se nejednalo o legraci, ale o fakt.

Věděli jste, že pivo nejen chutná, zejména nyní v letních měsících, ale i pomáhá? Tak čtěte dále, protože my vám představíme pár triků s pivem, po kterých budete mít krásné vlasy.

Pivní maska se žloutkem

Pivo je bohaté na vitamíny skupiny B a minerály, kterými jsou například draslík, sodík či hořčík. Všechny tyto zmíněné látky jsou pro vlasy velmi prospěšné. Jak si tedy z piva připravit kosmetiku, která vaše vlasy oživí?

Hned na první trik budete potřebovat dvě suroviny, které máte doma – 1 dl piva a 1 žloutek. Obě ingredience smícháte metličkou či vidličkou, necháte odstát a poté aplikujete na vlasy od kořínků ke konečkům.

Pro lepší působení této pivní masky dejte na hlavu čepici nebo sáček a nechte působit 20 minut. Následně si vlasy umyjte šamponem a budete překvapení, jak vaše poškozené vlasy budou zářit.

Pivo a med jsou skvělá kombinace

Stejně jako u předchozího receptu i tyto suroviny doma jistě máte. Budete potřebovat dvě lžíce medu a 1 dl piva. Směs opět důkladně promíchejte, aby se složky propojily, a aplikujte na suché vlasy.

Pro lepší efekt vlasy opět zabalte do igelitu a nechte působit 15 minut. Výsledkem budou lesklejší a zdravější vlasy.

Pivo a jogurt dle Moniky

Chtěli byste vyzkoušet masku na vlasy, kterou používá i Courtney Cox ze seriálu Přátelé? Postačí vám k tomu tmavé pivo a jogurt. Směs udělejte tak hustou, aby se dobře nanášela na vlasy.

Při aplikaci směsi si důkladně masírujte pokožku hlavy. Poté vlasy přikryjte ručníkem, nechte působit 15 minut a opláchněte čistou vodou bez šamponu.

Podpořte růst vlasů

V hlavní roli opět pivo! Jednu polévkovou lžíci smíchejte s vajíčkem, 1 zralým banánem a ½ šálku černého piva.
Směs následně aplikujte na vlasy, přikryjte čepicí a nechte působit 1 až 2 hodiny. Masku poté důkladně omyjte a aplikaci opakujte každý týden, dokud neuvidíte zlepšení.

Zdroj: iReceptář, Svět kreativity

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz