Sanny z VyVolených zhubla metrák, z šatníku jí zůstaly jen ponožky

Sanny_pred_zhubnutim
Zdroj: Dalibor Puchta / CNC / Profimedia

Reality show VyVolení už odvál čas a pro většinu televizních diváků to byla spíše úleva. Přesto se pár účastníkům této bizarní podívané podařilo zanechat po sobě v televizní zábavě stopu.

Koho si diváci zapamatovali

Kromě mírně hysterického Vladka a zlobivé Reginy to byla prostorově výrazná Sanny. Její silná obezita a odvaha se před kamerou svléknout byla určitě nezapomenutelným okamžikem 2. řady Vyvolených.

Sanny patřila sice k soutěžícím, kteří opustili vilu Vyvolených v první polovině soutěžního pobytu, přesto jí tato zkušenost změnila život. Konečně pochopila, že ignorování problému s nadváhou se jí nezbaví. Přestože si na posměch okolí už zvykla a byla imunní, nebyl to zdaleka jediný problém, který se v souvislosti s její masivní obezitou přihlásil. A Sanny došlo, že to už není žádná legrace.

Obezita ji pomalu zabíjela

Když pochopila, že obezita je zlá nemoc, konečně udělala největší rozhodnutí ve svém životě a začala hubnout. Zkusila několik populárních diet jako je nízkosacharidová nebo paleo dieta, přešla na vegetariánskou stravu a potom dokonce i na veganskou. Podařilo se jí z původní váhy zhubnout 40 kg.

To pro běžnou obézní ženu představuje vysněný úbytek na váze, ale pro Sanny to bylo pořád málo. Navíc se jí po ukončení diet kilogramy zase vracely. Částečně za to mohlo i její zaměstnání, ve kterém se moc nehýbala a neměla moc času se věnovat péči o sebe. Své udělal i permanentní stres.

S problémem jí pomohli lékaři

Při váze 180 kg se rozhodla učinit ve svém životě další změnu a obrátila se s žádostí o pomoc na lékaře v Turnově. Tam lékaři po vyšetřeních pochopili, že velká nadváha je pro mladou ženu nebezpečná, a tak podstoupila chirurgický zákrok – tubulizaci žaludku. Během tubulizace jí odstranili část žaludku. Tento zákrok zajistí, že se do něj nedostane nadměrné množství potravy, které by mohlo vést k přejídání.

To bylo přesně to, co potřebovala, aby se své váhy zbavila. Po operaci se jí podařilo dát dolů 100 kg, ale nebylo to jen zásluhou operace. Sanny změnila zaměstnání a šla dělat do zdravotnictví, což byl také její sen. S novou prací přišla i změna životního stylu. Za velice důležité mladá žena považuje způsob, jakým o jídle začala přemýšlet.

Změnil se jí šatník i život

S úbytkem váhy se jí změnil také šatník, kde z velikosti 74 přešla na běžnou 48. Nejen že tak kromě ponožek kompletně musela obnovit šatník, ale i ona se změnila k nepoznání. A svou váhu si tentokrát dokázala udržet.

Sanny, která vážila přes dva metráky, je už nenávratně pryč. Mladé ženě životní změna rozhodně prospěla, ale jak se v rozhovorech pro Extra zmínila, rozhodně neusnula na vavřínech a na své postavě i nadále pracuje. Motivuje ji i to, že má v životě lásku.

Zdroj: Extra, Onlyu

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz