Zbavte se bolavých kloubů bez prášků a doplňků stravy. Vyzkoušejte tyto přírodní cesty

Zdroj: Shutterstock

Denně člověk vídá v televizi několik reklam na přípravky, které pomáhají s bolavými klouby. Je ale opravdu při sebemenším problému s kolenem třeba hned brát léky a doplňky stravy? Ve skutečnosti existuje řada lehčích cest.

Pokud míváte občas problémy s klouby, je ideální zaměřit se na řešení problému dříve, než bude bolest nepřekonatelná. V takovém případě pak totiž možná pomohou už skutečně jenom doktoři. Existuje ale mnoho způsobů, jak si od bolavých kloubů pomoci preventivně.

Pravidelné cvičení

Pro zdravé klouby je důležité pravidelně se protahovat. Před jakoukoli větší fyzickou zátěží nejprve tělo nastartujte. A pokud víte, že máte s klouby problémy, podle serveru Prevention je ideální protáhnout se každé ráno.

Vhodné je také provozovat sporty, které zdravým kloubům obecně pomáhají. Podle Healthline se jedná například o plavání, cyklistiku, tai-chi nebo o dlouhé procházky.

Léčba teplou vodou

Bolavým kloubům uleví teplo. Naložte se alespoň jednou za týden do horké vany, využijte relaxační olejíčky a mořské soli a udělejte si příjemný večer. Kromě kloubů vám poděkuje i vaše psychika, která si jistě jednou za čas takový luxus zaslouží.

Rybí tuk

Pro zdravé klouby jsou důležité omega-3 mastné kyseliny, které se nachází především v rybách. Ty se dají do těla dostat pomocí známých žlutých pastilek, mnohem lepší je ale dát si jednou do týdne rybu.

Kromě toho, že pomůžete svým kloubům, celkově se zlepší vaše tělesná kondice, protože jde o jeden z nejzdravějších druhů masa, které můžete svému tělu dopřát.

Více hořčíku

Podle studie z roku 2018 je dokázáno, že některé přírodní produkty dovedou do těla dostat více látek vhodných pro zdravé klouby, než řada prášků či doplňků stravy. Jednou z nich je i hořčík, který napomáhá nejen kloubům, ale i zdravým kostem.

Hořčík do těla dostanete například konzumací čočky, fazolí a dalších luštěnin, obsažen je také v některých druzích hub, v banánu, borůvkách či datlích, v hlávkovém salátu i melounu.

Vyzkoušejte akupunkturu

Pokud máte s klouby problémy, nepomáhá nic z výše uvedeného, a vy se přesto nechcete zbytečně přejídat léky, které také příliš nefungují, vždy můžete vyzkoušet akupunkturu.

Tento druh alternativní medicíny pomáhá s mnoha problémy, a stejně tak i u bolavých kloubů bývá často způsobem, jak komplikace jednou pro vždy odstranit.

Zdroj: Healthline, Arthritis Health, Prevention, Pubmed

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz