Zázvorový čaj v boji proti nachlazení. Tohle se vám stane, když ho budete pít každý den

Zdroj: Shutterstock

Zázvor je už po dlouhá staletí považován za přírodní lék. Někteří lidé ho milují, jiní čaj s ním pijí jen s velkou nechutí. Dobře ale víme, že se nám po něm uleví, a proto se přemůžeme, i pokud nám jeho chuť není příjemná. Co se ale vlastně s naším tělem při pravidelné konzumaci zázvoru děje?

Zázvor má samozřejmě vedlejší účinky, pokud to s ním přeženete, ale podle odborníků byste museli kořen doslova kousat čerstvý a syrový a sníst ho velký kus, aby se vám něco mohlo stát. V opačném případě jedině léčí.

A to v mnoha oblastech. Zázvor má vliv na vaše tělo snad úplně ve všem. Tenhle zázračný přírodní lék navíc stojí v obchodech pár korun a nastrouhat si ho můžete nejen do čaje, ale i do omáček. Co všechno pro vás zázvor může udělat?

Pomáhá od bolestí a nevolnosti

Podle odborníků, se kterými dělal rozhovor web thelist.com, dvě třetiny žen v těhotenství trpí ranními nevolnostmi. Pokud ale začnou pít jednou denně šálek zázvorového čaje, jejich problémy se mohou zlepšit.

Stejně tak je čaj se zázvorem pomocníkem při bolestech žaludku a dlouhodobých problémech se zažívacím traktem. Pomáhá také zmírňovat menstruační bolesti, což opět podle průzkumů vypovědělo mnoho žen.

Zázvor dále mírní bolesti svalů, kloubů a zubů. Ovšem samozřejmě to nezapůsobí hned a po jednom šálku vám nebude lépe. Spíše v případě, že vás nějaká bolest trápí déle, šálek zázvorového čaje denně může po čase obtíže zmírnit.

Zvýšení imunity

Zázvorový čaj je oblíbeným nápojem, který léčí rýmu, kašel a nachlazení. A je pravda, že svým způsobem vysoký obsah vitamínů, který má, pomáhá v boji s těmito nemocemi. Nejdůležitější je ale zázvor jako prevence.

Dokáže totiž posílit vaši imunitu z přírodních léků snad ze všech nejvíce. Právě teď je tedy ideální doba začít zázvor v kuchyni pravidelně používat, protože přechod z podzimu na zimu je mnohdy problémový.

Náhlá změna počasí mnohé zaskočí a lidé pak končí v posteli s problémy, kterým se dalo předcházet nejen teplejším oblékáním, ale také posílenou imunitou. Sílu zázvoru v tomto ohledu rozhodně nepodceňte.

Čistá ústa

Ústní hygiena je pro člověka velmi důležitá a minimálně dvakrát denně bychom si měli čistit zuby, abychom chránili nejen je, ale celou dutinu ústní před problémy. Zázvor obsahuje řadu látek, které s tímto pomáhají.

Jeho štiplavá chuť nám často na jazyku či na patře může vytvořit nepříjemné pupínky. To je ale pouze známka toho, že zázvor zafungoval a začal léčit a odstraňovat věci, které nemají v ústech co dělat.

Snížení váhy

Zázvor funguje jako detoxikační prostředek, takže pomáhá tělu odplavovat škodliviny, ale také zbytečné látky, které ve vašem těle sice vyloženě nedělají nepořádek, ale nemusí v něm být.

Pomáhá tím ke snížení váhy, pokud tedy budete pít šálek zázvorového čaje denně, je to vhodný začátek pro nějakou tu dietu a snahu o snížení váhy. Rozhodně příště nepohrdněte, až vám někdo na návštěvě nabídne tenhle horký nápoj. Možná vám nechutná, ale vaše tělo ho ocení.

Zdroj: thelist.com, medicalnewstoday.com, timesofindia.indiatimes.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz