I vy můžete vypadat jako agent 007. Daniel Craig držel speciální dietu

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Kdo by nechtěl mít tělo jako nejslavnější agent v historii filmu? Daniel Craig se sice ve své roli málokdy usmál, když se potýkal s nepřáteli, dokonce ani při svádění žen se mu úsměv ve tváři neobjevil, i tak byl ale ve své roli opravdu sexy, co myslíte, dámy?

Jenomže aby se mohl stát Bondem, aby byl zapamatovatelný a aby měl pro postavu agenta 007 dokonalé rysy, před každým natáčením na sobě musel tvrdě pracovat. Svou roli si musel zasloužit.

Samozřejmě to bylo i o nějakém tom cvičení, hlavní byl ale jídelníček, které dlouhé roky představitel Jamese Bonda tajil. Nakonec ale aspoň stručně odtajnil, v čem jeho kouzlo spočívá.

Chcete se i vy přiblížit tomu, jak se cítí agent 007 před akcí? Tenhle jídelníček s vaší postavou udělá divy, ale žádná procházka růžovým sadem to podle Craiga nebyla.

Žádný alkohol ani cigarety

Než se pustíme do Craigova jídelníčku, je třeba říci, že musel před každou Bondovkou svůj život změnit doslova od základů. Herec si totiž rád dá sklenku whiskey v rámci večerního posezení s přáteli.

Navíc je Craig také kuřák, přesto vždy několik týdnů před natáčením přestal úplně kouřit a alkohol omezil pouze na dva dny v týdnu. Po natáčení se ale vrátil ke starým návykům a před dalším filmem celý proces opakoval.

Žádné nezdravé jídlo

Pokud člověk drží nějakou dietu, obvykle má den, kdy si může dopřát něco dobrého, nebo má nastavena svá vlastní pravidla ohledně toho, že jeden řádek čokolády týdně nic nezkazí. To ale u Daniela Craiga neplatilo.

Vždy před natáčením Jamese Bonda vyřadil ze svého jídelníčku všechna nezdravá jídla. Nejedl tučné maso, věci smažené v oleji, čokoládu, sušenky, dokonce i některé druhy ovoce vyřadil, protože prý obsahují příliš mnoho cukrů.

Pro Craiga neexistuje před natáčením něco jako oddych, nedovolí si ani jediné zaváhání, ani jednu jedinou nezdravou věc. Jen tak se prý dokáže udržet v kondici a být skvělým Bondem.

6 jídel denně

Říká se, že člověk by měl jíst častěji a menší porce. V tomto případě Craig poslechl rady a denně si dával celkově šest lehkých jídel, které prokládal posilovnou, plaváním a během. A co bylo na jeho jídelníčku tím hlavním?

Důležité pro něho bylo shodit pár kilo tuku, ale zároveň nabrat svalovou hmotu. Takže jedl především potraviny bohaté na vitamíny, a hlavně na bílkoviny. Ovoce a zelenina byly na jeho jídelníčku samozřejmě vždy.

Snídal obvykle vajíčka, k obědu měl kuře či ryby, což jsou lehké druhy masa, které mají mnoho bílkovin. To Craig prokládal ke svačině proteinovými koktejly, které mu pomohly i s nabíráním svalové hmoty.

Jeho jídelníček podle jeho slov nebyl špatný, jenom trochu stereotypní. Téměř každý den totiž snídal i večeřel vajíčka. Přesto herec prohlásil, že se na to dá zvyknout.

Samozřejmě je ale potřeba ke zdravému jídlu přidat také hodně pohybu a odhodlání. Ne každý by asi měl na to najednou změnit úplně všechno, na co je zvyklý. Mimo přípravy na Jamese Bonda totiž Craig žádné diety nedrží a postavu moc neřeší. O to úžasnější je, co kvůli roli dokázal hned několikrát udělat.

Zdroj: maximonline.com, gq-magazine.co.uk, manofmany.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz