Paleolitická dieta zrn: Tajemství krásy a zdraví Angeliny Jolie

Zdroj: Profimedia

Návrat ke kořenům nemusí být nutně na škodu. Od našich předků se můžeme leccos přiučit, a to i ve stravování. Z lovců a sběračů vychází i velmi populární paleo dieta, které propadly celebrity po celém světě. Jednou z nich je také Angelina Jolie.

Paleolitická strava, jak už z názvu vyplývá, vychází z paleolitu neboli starší doby kamenné, což bylo vůbec nejdelší období lidských dějin.

Inspirace z pravěku

Hlavním zdrojem potravy byl pro tehdejší obyvatele hlavně lov, rybolov a sběr rostlin. Právě tímto stravováním se inspirují i zastánci paleo jídelníčku.

Nejedná se však o nějakou moderní krátkodobou dietu, ale spíše dlouhodobý životní styl. Základem takového jídelníčku je především maso, ryby, zelenina, ovoce, oříšky a vejce.

Naprosto vyloučené jsou jakékoliv obiloviny, luštěniny, pečivo, mléko a průmyslově zpracované potraviny. Odpůrci paleo stravování argumentují, že vynecháním těchto potravin může dojít ke ztrátě minerálů, zejména vápníku.

Slavná herečka miluje zrníčka

Paleolitickému jídelníčku propadla také řada známých osobností. Jednou z nich je Angelina Jolie, která si paleo stravou dlouhá léta udržuje svou bezchybnou postavu.

Její jídelníček obsahuje především quinou, chia semínka, proso, špaldu a pohanku, protože právě ty jsou velmi důležité pro zdravou pokožku, pleť i vlasy.

Semínka doplňuje velkým množstvím zeleniny a ovoce. Nezapomíná také na pitný režim a upřednostňuje hlavně čistou vodu.

Jídlo a pohyb, to je základ

Množství přijatých kalorií si každý den pečlivě hlídá. Nic se ale nemá přehánět. V posledních letech už si o ni fanoušci začali dělat starosti, protože vypadala až nezdravě hubeně.

Jídelníček není třeba omezovat zbytečně moc. Vhodnější je do svého života zařadit dostatek pohybových aktivit, které se už postarají o to, aby postava vypadala jako ze žurnálu.

Zdroj: news.yahoo.com
Autor: Karolína Ondrušková

Přidat na Seznam.cz