Nejnechutnější jídla světa. Pokud obědváte, čtěte na vlastní nebezpečí

Zdroj: Shutterstock

Pravděpodobně každý člověk si rád pochutná na dobrém jídle. Mnoho lidí se nebrání tomu vyzkoušet nové jídlo a občas zajít do úplných extrémů. Milovníci extrémních pochoutek, dnes vám ukážeme ta nejnechutnější jídla na světě!

Jaké je to nejnechutnější jídlo na světě? Je to jídlo, které se vám vylije z úst na celý stůl, nebo je to jídlo, které musíte hodinu žvýkat? Na světě je tolik nechutných jídel, že vybrat jedno jediné je takřka nemožné.

Na toto si troufne málokdo

Balut vejce jsou oplodněná kachní nebo slepičí vejce, která se vaří zaživa a poté se servírují. Pro lepší chuť mohou být podávány s octem a solí nebo cukrem. V Asii jsou tato vejce populární již nejméně sto let. K dispozici je dokonce i internetový obchod věnovaný prodeji této delikatesy.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lawson | Toronto & GTA Foodie (@_lawlam.eats)

Polévka z kobřího srdce se běžně konzumuje v Thajsku. Polévka je vyráběna z kobry, která se vaří celá. Její maso je pak vyškrábáno a podáváno spolu s dalšími přísadami, jako jsou bylinky, papriky nebo limetkový džus.

A co takový červí sýr? Ten je v některých částech světa velkou pochoutkou a je vyroben jak jinak než z červů. Po staletí ho jedlí východní Evropané, kteří toto jídlo preferovali kvůli jednoduchému trávení.

Vyrazte do světa ochutnávat zvláštní pokrmy

Pečené morče? I to vám v Asii s radostí připraví. Problém je v tom, že morčata chutnají podivně, mají zvláštní strukturu masa a spoustu kostí. A kdo by konzumoval tak roztomilé zvíře, že?

Nenechte se překvapit, když budete v oddělení mořských plodů v japonském supermarketu a všimnete si, že na vás některé oči zírají. V Japonsku si rádi pochutnají na pokrmu medama, což jsou oční bulvy tuňáka, které se připravují jako smažený, vařený nebo i dušený pokrm.

Vyzkoušeli byste speciální svačinu, která je plná zinku, kyseliny listové a bílkovin? Smažené tarantule jsou prý chutné a levné a lze je najít na trhu s potravinami v Kambodži. Prodejci mají nejvíce tržeb od turistů, kteří tuto pochoutku chtějí při návštěvě země vyzkoušet.

Nakonec jsme pro vás připravili to nejnechutnější jídlo. Než se pustíte do této majonézy, která připomíná bílou pastu, měli byste vědět, že se ve skutečnosti jedná o rybí sperma. Tato pochoutka se podává s rýží nebo s pudinkem.

Zdroj: Chef’s Pencil
Autor: Pavel Světlý

Přidat na Seznam.cz