Podobnost dělohy s avokádem nemusí být čistá náhoda. Zázračné ovoce má vliv na její zdraví

Zdroj: Shutterstock

Nejspíš každý z nás si někdy uvědomil, že některá jídla jsou podobná částem lidského těla. Jistě jste si už všimli, že vlašské ořechy vypadají trochu jako mozek a fazole mají zase tvar ledvin. Napadlo vás ale někdy, čemu se podobá avokádo?

Podle mnohých má avokádo tvar ženského vnitřního pohlavního orgánu. A je pravda, že pokud porovnáte tohle rozkrojené ovoce s obrázkem dělohy, jistou podobnost mezi nimi skutečně uvidíte. Je to jenom náhoda?

Kromě podobnosti má totiž avokádo na dělohu také prospěšný vliv, a to v mnoha oblastech. Pokud chcete mít jistotu, že budou vaše pohlavní orgány zdravé a připravené na svou hlavní funkci, zařaďte avokádo pravidelně na svůj jídelníček.

Dostatek vitamínů

Avokádo obsahuje poměrně hodně tuku. Nicméně se jedná o zdravý tuk rostlinný, který v těle pomáhá některým orgánům s jejich správnou funkcí. Právě děloha patří mezi ně.

Ovoce dále ukrývá celou řadu vitamínů, například vitamín K, který pomáhá se vstřebáváním proteinů, C na posílení imunity, B5, B6 a vitamín E chránící buňky před škodlivými radikály.

Kromě toho je avokádo plné draslíku, který pomáhá tělu se správným hospodařením s vodou, tedy s tím, kolik jí vyloučíme a kolik jí vstřebáme pro jeho potřeby. V neposlední řadě pak v avokádu objevíme kyselinu listovou.

Právě ta působí jako antioxidant a předchází mimo jiné nejrůznějším problémům v těhotenství. A s tím se pojí právě výše zmíněná děloha, která je orgánem sloužícím především pro vývoj dítěte.

Děloha je orgán uzpůsobený k přijetí oplodněného vajíčka, kde se následně stává plodem a dochází k jeho vývinu a výživě před vznikem placenty. A díky kyselině listové je už od prvního okamžiku zárodek chráněn před většinou nebezpečí.

Odborníci jsou zajedno

Ačkoli je podobnost avokáda s dělohou náhodná, že odborníci se shodují na tom, že toto ovoce má na tento ženský orgán největší vliv.

„Avokáda jsou fantastickým zdrojem vitamínu E. Ten pomáhá s prokrvením celé stěny dělohy a udržuje ji pevnou a zároveň pružnou,“ píše Becker, odborník na lidské tělo. Jeho slova doplňují i mnozí další biologové a lékaři.

„Jde o jeden z nejlepších produktů, pomocí kterých do těla dostanete zdravý tuk. Já osobně si ho dávám každý den, a to se zrovna nesnažím otěhotnět. Zdravou dělohu bychom si měli udržovat v jakémkoli období našeho života,“ dodává vědkyně Williamsová.

Avokádo se dá konzumovat syrové, dá se z něho udělat pomazánka, hodí se jako příloha k rizotu, nebo se vkládá do sushi. Existuje celá řada receptů, ve kterých ho využijete, a je jen na vás, jak si na něm pochutnáte.

Pokud zařadíte na svůj jídelníček avokádo alespoň dvakrát do týdne, rozhodně tím ničemu neuškodíte. A pánové, nezapomínejte, že tohle ovoce pomáhá i s jinými problémy, takže i pro vás je vhodným doplněním vaší stravy.

Zdroj: womansday.com, glamour.com, wikipedia.org
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz