Za mladistvým vzhledem a štíhlou postavou Ivany Chýlkové stojí geny a krev

Ivana_Chylkova
Zdroj: Nextfoto

Všimli jste si, že herečka Ivana Chýlková vypadá čím dál tím lépe, jako by ani nestárla? V mnohém za to vděčí perfektní figuře, jejímž základem jsou dle ní hlavně geny, ale i speciální diety, které však rozhodně nejsou drastické.

„Myslím si, že základ jsou hlavně dobré geny. Jinak dělám zkrátka to, o co si moje tělo řekne. Rozhodně nedržím žádné diety,“ svěřila se herečka pro server Život v Česku.

Hlavně střídmě

Herečka se drží základního pravidla, že důležitá je střídmost. Hlídá si, co jí, ale dopřává si mezi tím i jídla, která má ráda.

„Od dětství moc nemusím sladké, ale vanilková zmrzlina z Opočna je jednoznačný letní vítěz, tu si dám moc ráda a vřele doporučuji. Kdykoliv si také dopřeju smažený sýr, když na něj mám opravdu chuť. Ale není to nějak extrémně často,“ práskla na sebe.

Co se týče cvičení, tak herečka nesnáší běhání, ale naopak miluje pilates a jógu, které cvičí kdykoliv může.

Přestože říká, že diety nedrží, občas se k nějaké z nich v médiích přizná.

Krabičková dieta nebyla dieta

Před lety médii proběhla informace, že Ivana Chýlková drží krabičkovou dietu. Nejednalo se ale o dietu v pravém slova smyslu.

Rozhodli se tehdy s partnerem Janem Krausem, že si zaplatí krabičky, aby měli pravidelnou stravu.

„S krabičkovou dietou jsem začala během zkoušení muzikálu Vražda za oponou. V divadle je jediná restaurace, takže se tu točí stále stejná jídla. Teď mám upravený kalorický příjem tak, abych nehubla a měla klasický přísun jídla. Nehuntuji si už organismus a navíc mi to hrozně chutná,“ vysvětlila tehdy pro server iDNES, proč začala s krabičkami.

Krabičková dieta je v tomto ohledu opravdu velmi flexibilní. Můžete si ji nastavit buď se záměrem zhubnout, nebo naopak se záměrem přibrat pár kilo.

Dieta na omlazení

Další z diet, o kterých se ví, že ji herečka držela, byla dieta dle rozboru krve. Její princip je založený na odběru krve a na základě výsledků je pak stanoven program.

Ten upravuje látkovou výměnu a snižuje metabolický věk. Tento proces má mít za výsledek celkové omládnutí.

A to se opravdu povedlo, protože skoro šedesátiletá herečka na tiskové konferenci nové řady taneční soutěže StarDance na svůj věk rozhodně nevypadala.

V modré třpytivé róbě vypadala naprosto fantasticky a zastínila i mnohé mladší kolegyně. V jejím případě mají geny na svědomí více než jen postavu.

Zdroje: Život v Česku, iDNES, Aha!

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz