Tereza Kostková od 18 let bojovala s nemocí, kvůli níž vážila mezi 57 až 80 kilogramy

Zdroj: Nextfoto

Tereza Kostková ve svém věku 47 let vypadá skvěle. Málokdo by do ní řekl, že v minulosti trpěla kvůli nemoci velkými váhovými výkyvy a že i dnes se s problémem potýká. Nepříjemná choroba je s ní už od 18 let. Ona ale po těch všech letech naštěstí ví, jak na ni.

„Byla jsem naprosto zdravá a najednou, během tří měsíců, jsem místo 56 kilogramů měla 66. To je pro osmnáctiletou holku hrozné. V tom nejcitlivějším věku taková změna,“ zavzpomínala v roce 2017 pro Aha! herečka.

Dlouhé roky

Kostková s nemocí bojovala dlouhé roky. Její váha se pohybovala mezi 57 až 80 kilogramy. Někdy bývala nafouklá a na své okolí působila, jako kdyby extrémně přibrala. Jindy pak zase pohuble.

„Bohužel to tehdy nebylo způsobeno přejídáním nebo leností. Nešlo o něco, co by bylo v mé moci nebo bezmoci,“ vysvětlila pro iDNES. Trvalo dlouho, než našla způsob, jak se s nemocí štítné žlázy vypořádat.

Cvičí a otužuje se

Sice to trvalo, dnes už ale Tereza Kostková ví, jaké cviky jí pomáhají nejvíc a jak se správně udržovat v kondici.

Pravidelně posiluje s činkami, běhá na pásu a využívá i vibrační plošinu, která je pro ni prý zároveň velkou relaxací. K tomu všemu žije herečka a moderátorka zdravě.

„Když mi bylo deset měsíců, byla jsem, pochopitelně tehdy ne o své vlastní vůli, zasvěcena do otužování ledovou vodou násilným ponořením do ní. Experiment jsem úspěšně přežila, od té doby se jí každý den sprchuji. Je to rituál, bez kterého bych se neobešla, navíc člověka probudí a prospívá zdraví,“ svěřila se serveru Sedmička před pár lety.

A co se týče jídla, Tereza si prý rozhodně nehlídá žádnou přísnou dietu. Snaží se nicméně jíst zdravě a především se nepřejídat.

Zdroj: Aha!, Sedmička, Novinky, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz