Tereza Kostková ráda vaří a peče. Nejvíce jí prospívá přerušovaný půst

Zdroj: Nextfoto

Herečka a moderátorka Tereza Kostková má nabitý pracovní diář a aktivní život je bezesporu jedním z důvodů, proč se může pyšnit tak štíhlou postavou. Zároveň však přiznává, že má zkušenosti i s dietami.

Přirozeně zdravý životní styl

Stejně jako většina ostatních je i Tereza Kostková pod vlivem zpráv, jaké potraviny jsou, nebo zrovna nejsou zdravé a rad, jak si udržet štíhlou postavu a zdravý organismus.

Sama říká, že díky tomu, jak neustále poslouchá řeči o zdravé stravě, by o ní mohla sama přednášet. Snaží se řídit rozumem a vyznává tzv. zlatou cestu.

Jí to, co má ráda, ale s mírou. Podle svých slov nemá potřebu se „prasit“ v jídle. Přirozeně si vybírá zdravé potraviny. Uznává, že největším problémem je pro ni nepravidelné stravování kvůli pracovnímu vytížení.

„Zdravě jím, ne proto, abych byla hubená, ale protože to je ohleduplné k planetě i mému tělu. Ale také protože mi to chutná, kdy 30 let s tím nemám problém a vlastně nad tím ani už moc nepřemýšlím, protože to je zkrátka přirozená součást mě,“ vysvětlila pro ŽivotvČesku.

Zkušenosti s dietami

Dříve zkoušela dodržovat mnoho druhů diet, ale ani jedna nesplnila její očekávání. Pochopila, že je pro ni lepší nejít z extrému do extrému.

„Usadila jsem se někde mezi uspokojením chuti, kvalitními potravinami a dobrým poměrem mezi výdejem a příjmem energie,“ řekla iDNES.

Oblíbila si však přerušovaný půst neboli střídání fáze, kdy se normálně stravuje, s obdobím půstu. Tereza Kostková tvrdí, že „fázovité jezení a hladovění“ jejímu organismu velmi prospívá.

Ráda vaří a peče

Za nejlepší kuchyni označila Tereza Kostková tu maminčinu, pak ale dodala, že jí chutnají i vlastní výtvory. Pro rodinu peče domácí pečivo a ráda experimentuje s vegetariánskými pokrmy, jelikož omezila množství masa ve svém jídelníčku.

Pochutná si ale také na české klasice, třeba na svíčkové, ze zahraničních má nejvíce v oblibě středomořskou a indickou kuchyni.

Sportování s domácím mazlíčkem

Zdravá a vyvážená strava ale není všechno. Důležitý je také pohyb. Velkou motivací pro každodenní pohyb se může stát pes, stejně jako v případě rodiny Kostkových.

Tereza Kostková se rozhodla jít ještě dál a společně s pejskem začali běhat. „Začalo to už koncem loňského roku, jak běhám s naším pejskem, běháme střídavě všichni, tak jsme tak nějak všichni pohubli,“ vysvětlila před rokem herečka portálu iPrima.

Zdroj: iPrima, ŽivotVČesku, iDNES, magazin.recepty

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz