Využijte účinky medu pro krásu a naučte se s ním rozmazlovat

Zdroj: Shutterstock

Medu se často přezdívá tekuté zlato. Už léta je ceněný pro své zdravotní přínosy a celou řadu benefitů, které nám dokáže nabídnout. Kromě zdraví můžete med využít i pro krásu.

Je až neuvěřitelné, co všechno med dokáže. Sladká dobrota, kterou si s chutí mažeme na chleba, nebo kterou si v případě nachlazení přidáváme do čaje, proniká i do světa péče o vzhled. Jak med využít a naučit se s ním rozmazlovat?

Pleťová maska pro hydrataci

Díky svým hydratačním a zklidňujícím účinkům dokáže surový med hydratovat pokožku, zanechávat ji jemnou a zářivou.

Cukry v medu působí jako přírodní zvlhčovadla a změkčovadla, která zvyšují obsah vody a snižují suchost pokožky i po jejich smytí.

Med naneste přímo na pokožku obličeje a nechte působit až 20 minut, poté důkladně opláchněte čistou vlažnou vodou.

Jemný peeling pro odstranění odumřelých buněk

„Vzhledem k tomu, že surový med v průběhu času krystalizuje, drobné krystalky působí jako jemný peeling,“ odhaluje další možné využití medu womenshealthmag.com.

Krystalky se začnou se rozpadat, když se dostanou do kontaktu s vodou a teplem vaší pokožky, což vytvoří ideální jemný peeling, který pokožka v obličeji potřebuje.

Med zahřejete v dlaních tak, že jej nejprve rozetřete mezi prsty a poté jej krouživými pohyby nanesete přímo na pokožku. Po aplikaci nechte 20 minut působit a poté smyjte.

Čistič obličeje

Med je dobrý při rozpouštění zbytků make-upu, zvláště když je smíchán s trochou oleje. Smíchejte med a jojobový nebo kokosový olej a vytvořte snadno roztíratelnou konzistenci.

Směs vetřete do pokožky, vyhněte se očnímu okolí, abyste uvolnili make-up a uvolnili póry. Opláchněte teplou vodou.

Pleťové mléko pro hebkou pokožku

Pokud máte pocit, že je vaše pokožka v obličeji nepříjemně suchá a napnutá, můžete zkusit z medu vyrobit pleťové mléko, po kterém bude vaše pleť krásně jemná a hebká na dotek.

„Smíchejte lžíci medu se lžičkou olivového oleje a citronovou šťávou,“ radí treehugger.com. Směs poté doporučuje nanést na obličej a nechat působit 20 minut. Následně stačí opláchnout vlažnou vodou.

Med i pro lesklé vlasy

Med lze využít nejen pro péči o pokožku a pleť, ale své účinky může nabídnout také vaší hřívě. Ta bude po medovém oplachu krásně lesklá.

Smíchejte lžíci medu s litrem teplé vody. Po umytí šamponem opláchněte vlasy. Nechte působit hodinu, poté opláchněte.

Zdroj: womenshealthmag.com, treehugger.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz