Mořský mech: Druh mořské řasy je moderním zdrojem prospěšných látek a ještě napomáhá v hubnutí

Zdroj: Shutterstock

Mořský mech (označovaný také jako irský mech) je druh mořské řasy, kterou si lze přidávat do jídla nebo užívat jako doplněk výživy. Je to alternativa k lékům, protože řasa je plná minerálů a živin, které jsou pro tělo nezbytné. Obsahuje přibližně 92 minerálů ze 102 minerálů, takže není divu, že má dobrý vliv na organismus.

Zabraňuje přibírání na váze

Mnoho lidí se zajímá o svůj vzhled a také o udržení zdravé tělesné hmotností. Hubnutí může být velmi náročné. Mořský mech je pro nenásilné hubnutí skvělou volbou. Urychluje metabolismus člověka, poskytuje delší pocit sytosti a také snižuje vstřebávání tuků a tvorbu tukových buněk.

Může být skvělým doplňkem k jídlům a může se použít do polévek, nápojů, zmrzliny nebo jiných druhů dezertů. Jde přidat prakticky do všeho, a protože se dá pořídit v práškové formě, je použití hodně jednoduché. Pravidelnou konzumací se i velcí jedlíci cítí dříve nasycení a vyhnou se přejídání.

Obsahuje mnoho základních vitaminů, jako je vitamin A, vitamin B, vitamin C, vápník, hořčík, fosfor, měď, železo, zinek a mnoho dalších prospěšných látek.

Může být prospěšný pro jakýkoli typ pleti

Dobrá péče o pleť je nezbytná nejen pro vzhled, ale také pro celkové zdraví. Je důležité se o pleť starat, hydratovat a udržovat ji v dobrém stavu. V dnešní době je trendy mít rutinní péči a používat celou řadu specifických produktů.

To však může být pro některé lidi otravné a finančně náročné. Mořské řasy mohou nahradit celou řadu zdlouhavých úkonů v péči o pleť, která bude zdravá a zářivá.

Mořský mech obsahuje vysoké množství zinku, vitaminu A a síry, má protizánětlivé vlastnosti. Každodenní konzumace mořské řasy sníží suchost pokožky a další problémy.

Díky svým živinám a minerálům mořský mech hydratuje pokožku, snižuje výskyt zánětlivých procesů, chrání před volnými radikály, stará se o látky jako je kolagen a keratin. Díky obsahu síry snižuje tvorbu kožního mazu.

Kromě konzumace lze tuto mořskou řasu najít i v celé řadě kosmetických produktů.

Zlepšuje růst vlasů

Mořský mech prospívá nejen tělu, ale i vlasům. Všechny buňky potřebují vitamín A pro růst a vlasy nejsou výjimkou. Vzhledem k tomu, že mech je skvělým zdrojem vitamínu A, jeho používání sníží pravděpodobnost fyzického poškození, lámání a roztřepených konečků.

Použití mořského mechu hluboce vyživí pokožku hlavy a absorbuje všechny vitamíny a živiny, které má. Navíc se sníží vypadávání vlasů a zlepší se celkový objem vlasů. Díky bohatému živinovému základu mořský mech pomáhá urychlit růst silnějších a zdravějších vlasů.

Mořské řasy jako prevence proti rakovině

Mořské řasy se v Egyptě používaly k léčebným účelům od roku 2640 př. n. l. a dodnes se používají k v tradiční čínské medicíně a japonské lidové medicíně. Mořské řasy jsou v současnosti uznávány jako potravinový doplněk, který může být dobrou prevencí proti rakovině.

Mnoho druhů mořských řas obsahuje zejména karotenoidy, u kterých bylo prokázáno, že mají protirakovinné vlastnosti.

Pomáhá při cukrovce

Cukrovka je závažný problém, který postihuje velké množství lidí na celém světě. Postupem času se mořský mech ukázal jako jedna z možností, jak udržet hladinu cukru pod kontrolou.

Zdá se, že existuje souvislost mezi cukrovkou a některými vitaminy a živinami, jako je vitamin D, hořčík a zinek.

Předpokládá se, že dostatek zinku v těle snižuje riziko vzniku cukrovky. Zinek zároveň může pomoci snížit hladinu cholesterolu, zejména u lidí s diabetem 2. Nedostatečná konzumace vitaminu D má také vliv na rozvoj cukrovky.

Závěrem

Mořský mech je skvělým zdrojem vitaminů a živin posilujících imunitní systém. Superpotravina může být konzumována jako doplněk, ve formě prášku a může být přidána do smoothie a dalších jídel.

Zdroj: salonprivemag.com, webmd.com
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz