Vyrobte si domácí zázrak na popraskané paty. Pomůže téměř okamžitě

Zdroj: Shutterstock

Suchá ztvrdlá kůže a popraskané paty jsou poměrně běžným onemocněním nohou. Kromě toho, že jde o kosmetický problém, mohou také způsobovat bolest a nepohodlí. My ale víme, jak se jich můžete zbavit téměř okamžitě, a to s opravdu snadným podomácku vyrobeným přípravkem.

S popraskanými patami se podle WebMD setkávají častěji ženy, celkově s nimi někdy mělo problém více než 20 % světové populace. Suché a popraskané paty vznikají v důsledku dehydratované pokožky. Právě na to je třeba při péči o chodidla myslet.

Příčin je celá řada

Popraskané paty doprovázené ztluštělou kůží a mnohdy také otoky, bolestmi a záněty, někdy člověk příliš neovlivní. Jedním z faktorů pro jejich vznik je totiž i genetická predispozice.

Kromě toho ale také nedostatečná péče a hydratace, dlouhé stání nebo chůze po tvrdém povrchu, nevhodná obuv, některá onemocnění nebo také vyšší věk. V každém případě se s problémem ale dá bojovat.

Domácí léčivý krém

Na péči o chodidla se v lékárnách i drogeriích prodává mnoho přípravků. Většina z nich slouží především jako prevence. Pokud už ale máte velké problémy s popraskanými patami, je třeba proti nim bojovat účinněji.

Vyzkoušejte si doma vyrobit zázračný krém, který podle serveru Living Well Mom zachrání vaše paty téměř okamžitě. Na jeho přípravu přitom potřebujete pouze 3 suroviny.

Připravte si 3/4 šálku kokosového oleje, 1/2 šálku bambuckého másla a 20 kapek levandulového esenciálního oleje. Nahradit je můžete stejným množstvím tea tree oleje.

Všechny suroviny rozehřejte do tekutého stavu a smíchejte pečlivě dohromady. Pak je nalijte do skleněné nádoby s víčkem a dejte ztuhnout do lednice. Krémem následně potírejte zničené paty minimálně jednou denně. Téměř okamžitě se dostaví výsledky.

Zdroj: Living Well Mom, Healthline, WebMD

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz