Připravte si doma sirup s colovou příchutí. Ušetříte peníze i kalorie

Zdroj: Shutterstock

Děti milují colu. A často nejen ony, i dospělí si někdy rádi tuhle sladkou nezdravou limonádu dopřejí. Ale právě v tom je ten problém. Tohle pití je nezdravé, přitom si doma můžete udělat mnohem zdravější verzi. Stačí k tomu sirup s colovou příchutí, díky němuž ušetříte peníze i kalorie.

Na jeho přípravu je sice potřeba poměrně dost surovin i času, ve výsledku je ale zdravější, než kdybyste si koupili colu v obchodě. Navíc si ho můžete zalít vodou perlivou nebo neperlivou podle svých představ.

Colový sirup

Na přípravu colového sirupu budete potřebovat 4 šálky filtrované vody, šťávu a kůru z jednoho citronu a limetky, šťávu ze dvou pomerančů, 3 celé skořice, 2 lžíce sušené pomerančové kůry, 2 lžičky koriandru, půl lžičky nastrouhaného muškátového oříšku, 2 hrnky cukru a vanilkový extrakt.

Pokud chcete, můžete ještě přidat lžičku namletých kávových zrn, záleží ale na tom, zda děláte sirup pro sebe, nebo pro děti. Pokud je pro mladší strávníky, dělejte ho raději bezkofeinový.

Ideální s ledem

Nejprve vodu, citronovou kůru, limetkovou kůru, pomerančovou kůru, tyčinky skořice, koriandr, muškátový oříšek a kávový prášek promíchejte ve velkém hrnci na středním ohni.

Poté do směsi přidejte cukr a přiveďte ji k varu. Míchejte vše tak dlouho, dokud se cukr a koření zcela nerozpustí. Pak přidejte vanilkový extrakt, vyndejte skořici a sirup sceďte přes jemné sítko do skleněné lahve s víčkem.

Sirup uchovávejte v lednici. S vodou ho řeďte zhruba 1:4, pokud chcete, můžete přidat vodu i perlivou. Podávejte nápoj ideálně s ledem a kolečkem citronu.

Zdroj: Beauty nad the Beets, Flair Project, Birgitkerr

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz