Vyrazte jednou za čas na jídlo ven. Prospěje vám to hned z několika důvodů

Zdroj: Shutterstock

Každý z nás někdy s kamarády obědval nebo večeřel venku, zašel do restaurace, dal si jídlo někde, kde nikdy předtím nejedl. Přesto dáváme přednost vaření a společnému jídlu v domácnosti. Někteří lidé chodí jíst ven pouze výjimečně. Ve skutečnosti ale na tom, vyrazit dvakrát týdně na jídlo mimo domov, není nic špatného.

Řada lidí zastává názor, že jíst venku je drahé, nezdravé, že to zabírá zbytečně moc času a je ve výsledku pro ty, kteří jsou líní si něco uvařit. To všechno sice může být pravda, jídlo v restauraci nebo v nějakém tom fastfoodu ale má také své výhody.

A není jich málo. Ve skutečnosti lidé, kteří jedí venku jen jednou za půl roku, přichází o celou řadu benefitů, které jim může zážitek jídla mimo domov přinést. Co všechno se ukrývá za návštěvou nějakého toho gastronomického podniku?

Seznamte se s novými místy

Pokud rádi jíte venku, využijte toho, že existuje celá řada míst, která jste ještě nenavštívili. Jíst neustále v jedné ověřené restauraci sice přináší požitek z oblíbeného jídla, na druhou stranu je ale škoda nenavštívit další místa. Díky návštěvám jiných podniků poznáte nové chutě, ale také kulturu.

Jak můžete vědět, že vás neláká indické jídlo, pokud jste ho nikdy nejedli? Stejně tak nikdy nezjistíte, co je to řecká kuchyně, pokud nenavštívíte řeckou restauraci. Kromě jídla navíc poznáte i kulturu míst, tyto restaurace totiž bývají často tematicky laděné, mnohdy je dokonce i obsluha dané národnosti a vy se tak můžete cítit, jako kdybyste si jídlo skutečně dávali v jiné zemi.

Vyrazte ven s přáteli

Sednout si doma a najíst se s rodinou je sice hezké a pro mnohé je to příjemně strávený čas s těmi, které miluje nejvíc, na druhou stranu posedět venku s kamarády také není špatné. Vyrazte někam s těmi, se kterými jste se dlouho neviděli a nemáte na ně čas.

Spojte příjemné s užitečným a poseďte s těmi, kterým máte co říci. I během oběda, na který třeba odejdete z práce, si toho překvapivě hodně řeknete.

Spojte jídlo s novými zážitky

Když už jdete ven, rozhodně nechcete jenom někam dorazit, najíst se a s plným žaludkem se zase odkutálet celou tu cestu domů. Spojte výlet za jídlem s procházkou po památkách, s nějakým zážitkem, který si budete pamatovat do konce života.

Nebo si jděte třeba zaplavat, při tom vám hezky vyhládne a domů se pak po fastfoodu vrátíte s dobrým svědomím, protože jste sice jedli venku a nezdravě, ale zároveň jste něco udělali pro své tělo. Jíst venku se jednoduše vyplácí z mnoha důvodů.

Zdroj: A&S Landscape, E how, Live mindfull

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz