Igor Orozovič holky na jídlo nebalí. Rád však posnídá nahý v lese

Orozovic
Zdroj: Nextfoto

Herec s trochu netradičním jménem a balkánskou krví se proslavil především kriminálním seriálem Polda a hudebním klipem na autorskou píseň Hippokratova armáda, díky kterému bylo vybráno přes milion korun pro jedenáct nemocnic v nejdrsnějším období pandemie v roce 2021.

Orozovič předvedl, proč by se na umělce nemělo v těžkých dobách zapomínat

Právě za tuto charitativní akci, do které dokázal zapojit téměř stovku lidí bez nárokuna honorář, obdržel titul „Sbírkový hrdina roku“. Skromný herec se v podcastu Aleše Cibulky přiznal, že se ocenění až zalekl a má pocit, že by toho pro takové ocenění měl udělat daleko víc. Zároveň je rád, že ukázal, jak i lidé, kteří vlastně neumí nic jiného než svou uměleckou činnost, jsou společnosti užiteční a umí v pravý čas podat pomocnou ruku.

Jak herec uvedl, chápe, že nemůže zachránit celý svět a ani kdyby dal všechny peníze, které má, moc by to nepomohlo, ale je nadšený z toho, kolik existuje lidí, kteří se pro takovou dobrou věc, jako je charitativní akce, nadchnou a dotáhnou ji až do úspěšného konce.

Mladý umělec má hodně zájmů, na vaření ale holky nebalí

Herec, hudebník a výtvarník Igor Orozovič je však velice aktivním člověkem a moderátor Aleš Cibulka se až podivil, kde na všechny své nápady a akce bere čas. Herec uvedl, že i on má své limity a například vůbec neumí vařit, přestože si je vědom, že ženy letí na muže, co se umí náležitě v kuchyni předvést.

Myslí si, že by pro něj vaření byla velká ztráta času. Navíc nevidí moc smysl v tom, dvě hodiny připravovat jídlo, které je za pár minut pryč a navíc ještě potom přijde na řadu úklid kuchyně. Stejně tak není zrovna mistr úklidu, a když má nějaký intenzivní umělecký záměr, třeba koláže, tak je toho plný byt.

A čím žije v současnosti?

Orozovič rád cestuje a snaží se každé volno využít, i když ho moc není, aby se na cestu připravil a někam vyrazil. Nechce si život nalinkovat jen podle toho, z čeho jsou peníze, a protože ještě nemá děti a odpovědnost, žije si tak trochu bohémsky. Dělá to, co zrovna cítí, že ho zajímá a někam v umělecké sféře posouvá.

Sympatický herec hovořil o své umělecké duši i o tom, že opustil dobře placenou seriálovou roli, aby se mohl věnovat činnostem, které ho naplňují jako umělce.

To není v uměleckém světě nic neobvyklého, že umělci tak trochu flirtují i s jinou tvorbou, než je jejich hlavní obor. Nakonec i velký Karel Gott se rád postavil před malířské plátno s paletou v ruce.

Když za rozbřesku zpívají ptáci, posedět si v lese jen tak je zážitek, který doporučuje

Igor kromě umění miluje i přírodu. Není to zanícený ekolog ani neholduje alternativnímu životu, když se ale ocitne uprostřed lesa sám… V přírodě hledá svobodu, odpovědi na složité životní otázky a inspiraci.

Když se pro posluchače Českého rozhlasu Dvojka rozpovídal, přidal také jednu úsměvnou zkušenost, která možná není úplně neobvyklá, jen se s ní málokdo veřejně chlubí, protože nemusí být úplně pochopená.

Igor se přiznal, že naposled, když se vydal do Tribeče a ocitl se v lese úplně sám, hodně si to užil. A aby bylo jeho spojení s přírodou dokonalé a úplné, rozhodl se v místě, kde nebylo ani živáčka, odhodit vše, co na sobě měl, a jen tak v plné nahotě posnídat.

Možná na tom něco bude

Herec vysvětlil, že to rozhodně nedělal proto, aby se před někým předváděl, nebo strašil houbaře, a dokonce není ani fanouškem nudistických pláží. Šlo mu spíše o to silné propojení s okolím, které pocítil. A protože to stálo za to, rozhodl se tento drobný výstřelek propagovat a namotivovat lidi, aby si to zkusili.

Budiž mu odpuštěno, že asi moc netuší, jak v létě vypadají české lesy a že o soukromí nemůže být ani řeč. A na podzim asi moc otužilců na romantickou snídani „na Adama“ nezamíří. Nakonec měl možná štěstí, že se jeho zážitek neobjevil zdokumentovaný někde na sociálních sítích.

Zdroj: Český rozhlas Dvojka, Aktuálně

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz