Vyhněte se chybám, které při snídani děláte. Získáte více energie a budete produktivnější

Zdroj: Shutterstock


Snídaně je základ dne. To nám říkaly už naše babičky. Spousta z nás ale snídani vynechává nebo ve spěchu vezme do ruky to první, co uvidí. Přitom vydatná snídaně je základ pro to, jak se budeme přes den cítit. Vyhněte se chybám a užívejte si příval nové energie.

Snídaně by měla být vyváženým jídlem s bílkovinami, zdravým tukem a vlákninou. Právě taková snídaně vám zajistí produktivní den. Pokud začnete den zdravým plnohodnotným jídlem, nejspíš se nepřejíte a mozek se na zdravější den naladí víc, než když ve spěchu spořádáte koblihu. Ta je jen rychlým cukrem. Tedy energií, která odejde ještě rychleji, než přišla.

Tyto chyby děláme ve snídaních nejčastěji:

Nesnídáme vůbec

Spousta lidí odkládá první jídlo až na pozdní dopoledne, nebo dokonce začíná až obědem. A to je špatně! Pokud nejste snídaňový typ, který se budí hlady, zkuste sníst alespoň hrstku ořechů, sušeného ovoce nebo lžíci arašídového másla.

Snídáme sladké

Pokud si odepřete koblihu a nahradíte ji jogurtem, možná cítíte, že jste právě udělala svému tělu službu. Ale i jogurty nebo cereálie jsou plné přidaných cukrů (bavíme-li se o klasických variantách, ve kterých cukr je). Čím více cukru sníte, tím hůře. Sladká snídaně vám dodá rychlou energie, která už za pár hodin bude pryč a do vínku celého dne vám nic prospěšného nedá. Poctivá snídaně zabere o trochu více času než kupovaný croissant, ale vaše tělo vám poděkuje.

Bílkoviny jen z vajec

Míchaná vejce jsou klasickým příkladem snídaně bohaté na bílkoviny. Nemusíte jíst ale jen vejce, zařaďte do jídelníčků více ořechů, ořechových másel či avokádo.

Pitný režim

Pokud ráno saháte jako první po kávě, děláte chybu. Po dlouhé suché noci, kdy tělo nemá 8 hodin přísun tekutin, potřebuje zavodnit. Sklenice vody by měla být tím prvním, co do svého těla po ránu dostanete. Káva navíc odvodňuje, tudíž tělo potřebujeme dostatečně hydratovat.

Zdroj: nutritiouslife.com
Autor: Naďa Brožová

Přidat na Seznam.cz