Vejce nejen ke snídani: Vyrobte si z něj domácí masku na vlasy, prokáže vám nejednu laskavost

Zdroj: Shutterstock

Jednou z nejoblíbenějších snídaní jsou vajíčka. Každý je milujeme jinak – někdo míchaná, jiný uvařená na tvrdo a další neodolá vaječné omeletě. Vajíčka jsou zdravá a nabízí celou řadu benefitů. Jsou výborným zdrojem bílkovin i zdravých tuků.

V kuchyni můžeme s vajíčky vymyslet celou řadu chutných pokrmů. Dají se připravit na nespočet způsobů a někdo je dokonce miluje i na sladko. Vejce ale nabízí i jiné využití, například pokud jde o vlasy. Napadlo by vás použít je pro výrobu vlasové masky?

Proč jsou vajíčka tak prospěšná?

Vejce jsou superpotravina bohatá na bílkoviny. „Nabízí řadu výhod,“ vyzdvihuje benefity vajíček healthshots.com.

Výhody přináší nejen pro tělo, ale také pro vlasy. Vejce jsou nabitá nezbytnými vitaminy a minerály – obsahují například selen, vápník, hořčík, draslík a fosfor.

Co možná nevíte, je fakt, že žloutek obsahuje lecitin, který pomáhá při podpoře růstu vlasů a dělá vaše vlasy hedvábné a hladké.

Vyrobte si z nich masku

Možná se vaše vlasy třepí. Chybí jim zdravý lesk. Působí unaveně, lámají se a jednoduše nejsou v dobré kondici.

Co pomůže? Vlasová maska. A to taková, kterou vyrobíte z vajíček. Máme pro vás hned několik receptů, určitě některý z nich vyzkoušejte.

Trápí vás krepaté vlasy?

Pokud jsou vaše vlasy krepaté a nedaří se vám je pořádně zkrotit, vyrobte si masku z vajíček, olivového oleje, medu a majonézy.

Všechny suroviny smíchejte, masku aplikujte na vlasy a nechte ji působit alespoň 20 minut. Poté vlasy umyjte tak, jak jste běžně zvyklí.

Suché vlasy nebudou problém

„Vaječný žloutek je bohatý na bílkoviny, vitamíny, mastné kyseliny a vitaminy jako A, D a E,“ píše urnabcompany.com.

Tyto živiny podporují růst vlasů a zabraňují jejich vypadávání. Maska z vajíček, olivového oleje a vody posiluje a zjemňuje suché vlasy.

Poškozené vlasy si zaslouží vaši péči

Pokud máte poškozené vlasy, ať už v létě od sluníčka nebo od žehlení či barvení, věnujte jim dostatek péče a pozornosti.

Smíchejte vejce, banán, tři lžíce mléka, tři lžíce medu a pět lžic olivového oleje. Tahle maska je perfektní pro vlasy, které nejsou úplně v pohodě.

Zdroj: healthshots.com, urnabcompany.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz