Krásné a zdravé nehty: Jsou naší vizitkou a touží po nich každá žena. Možností, jak jich docílit, je přitom několik

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí si myslí, že na vzhledu nehtů nezáleží. Považují je za zanedbatelnou část těla a žijí v přesvědčení, že zrovna nehtů si nikdo nevšimne. Opak je ale pravdou a jsou to právě nehty, které mohou v druhých vyvolat dojem, že o sebe zrovna dvakrát nedbáte.

Už jste někdy podali ruku někomu, kdo měl nehty jednoduše řečeno ošklivé? Zanedbané, špinavé, okousané… no zkrátka neupravené? Pak jistě budete souhlasit, že to ve vás nevyvolalo kdovíjaký dojem. Ne vždy ale může za nepěkný vzhled nehtů zanedbaná péče. Jsou situace, kdy je na vině jejich mizerné zdraví. Jak a čím můžete zdraví nehtů podpořit?

Mandle

I jedna hrst mandlí několikrát do týdne může výrazně prospět zdraví a kráse vašich nehtů. Zvláště pokud jsou vaše nehty slabé a lámavé.

Mandle mají vysoký obsah vitaminu E, což je vitamin, který je životně důležitý, pokud jde o udržení zdravých nehtů. Mandle jsou také vyhlášené vysokým obsahem zinku.

Vejce

„Protein je důležitý pro dobré zdraví nehtů,“ informuje goodhousekeeping.com. Když nám chybí bílkoviny, naše nehty se lámou a odbarvují se, proto zkuste do svého jídelníčku zařadit vejce. Jsou bohatým zdrojem bílkovin.

Kyselina linolová

Pro zdraví nehtů je prospěšný specifický typ esenciální mastné kyseliny nazývaný kyselina linolová. Tu najdete například v rybách.

Kyselina linolová se mimo jiné nachází i v olejích – konkrétně v olivovém či řepkovém oleji. Do jídelníčku ji můžete zařadit i prostřednictvím ořechů nebo avokáda.

Libové maso

„Nehty jsou vyrobeny z bílkovin,“ vysvětluje insider.com. Pokud máte problém s jejich zdravím, zaměřte se právě na bílkoviny.

Ty můžete do svého jídelníčku zařadit nejen výše zmíněnými vejci, ale také libovým masem. Kuřecí, králičí nebo krůtí maso by se ve vaší stravě mělo objevovat ideálně několikrát do týdne.

Ovoce

Jíst dostatek ovoce je snadný a chutný způsob, jak do své stravy dostat spoustu živin a vitaminů. Napadlo by vás ale, že ovoce může prospět i vašim nehtům?

Nehtům velmi svědčí například borůvky. Borůvky mají jednu z nejvyšších koncentrací antioxidantů ze všech druhů ovoce. Antioxidanty pomáhají chránit buňky vašeho těla před poškozením volnými radikály.

Listová zelenina

Nebudeme vás poučovat o tom, jak je důležité pravidelně jíst zeleninu, ale je tu ještě jeden dobrý důvod: pomáhá udržovat vaše nehty pevné.

Zelená listová zelenina, včetně kapusty, špenátu a brokolice, poskytuje vašemu tělu dostatek železa, kyseliny listové a vápníku.

Zdroj: goodhousekeeping.com, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz