Správný jídelníček pomůže k bohaté hřívě. Těmito potravinami podpoříte růst i krásu vašich vlasů

Zdroj: Shutterstock

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. A zejména ženy si na krásu a zdraví své hřívy hodně potrpí. Zatímco někomu byla od přírody do vínku nadělena hustá, bujná kštice plná lesku a vitality, jiný má na hlavě tzv. „pár chlupů“.

Možná ani vy nejste spokojeni s tím, v jakém stavu je vaše hříva. Postrádá zdravý lesk? Nerostou vám vlasy tak rychle, jak byste si představovali? Trápí vás, že je vaše kštice bez života a vůbec nevypadá spokojeně? Pak byste se měli zaměřit na potraviny, které mají na růst i krásu vlasů pozitivní vliv.

Jídelníček vám může pomoci ke zdravější hřívě

Stravou a volbou správných potravin toho lze ovlivnit hodně. Proto nikoho nepřekvapí, že správně poskládaný jídelníček může pozitivně ovlivnit také vlasy.

Chcete-li mít vlasy zdravé, lesklé a vitální, pak do svého jídelníčku zařaďte některé z níže zmíněných potravin. Mají totiž na vlasy výborný vliv.

Lesklé vlasy díky lososu

Naše tělo si neumí vytvořit zdravé tuky samo, je proto potřeba doplnit je prostřednictvím vhodných potravin. Například formou lososa.

Losos, podobně jako třeba sardinky a makrela, je plný zdravých omega-3 mastných kyselin. Pravidelná konzumace lososa podpoří vlasy, aby rostly a byly lesklé a silné.

Zdraví zaručí batáty

Batáty jsou skvělým zdrojem betakarotenu. Tělo tuto sloučeninu přemění na vitamín A, který je spojen s dobrým zdravím vlasů.

„Vitamín A podporuje rychlost růstu vlasů,“ zmiňuje healthline.com. Zároveň dokáže zabránit regresi ostatních vlasových folikulů.

Růst s pomocí řeckého jogurtu

Trápí vás, že vám vlasy nerostou tak rychle, jak byste chtěli? Možná jste zpozorovali, že dříve vám rostly daleko rychleji, ale teď je to pěkná bída.

Výbornou volbou je v tomto případě řecký jogurt. Obsahuje v sobě vitamín B5 (známý jako kyselina pantotenová) a může pomoci proti řídnutí a vypadávání vlasů.

Konec lámání díky špenátu

Stejně jako mnoho tmavě zelené listové zeleniny je špenát plný úžasných živin. Obsahuje tuny vitamínu A, plus železo, betakaroten, folát a vitamín C.

„Špenát působí na zdravou pokožku hlavy,“ píše webmd.com. Udržuje vlasy zvlhčené, takže se nelámou.

I avokádo podpoří růst

Avokádo je chutné, výživné a skvělým zdrojem zdravých tuků. Obsahuje také nemalé množství vitamínu E, který může podporovat růst vlasů.

Stejně jako vitamín C je vitamín E antioxidant, který pomáhá v boji proti oxidativnímu stresu neutralizací volných radikálů.

Zdroj: webmd.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz