Vaječná dieta: Neškodné hubnutí s vejci natvrdo má i drsnější verzi. Spoléhala na ni i Nicole Kidman

Zdroj: Shutterstock

Vejce mají ve zdravém jídelníčku své nezastupitelné místo. Není žádný pochyb o jejich přínosech a benefitech pro naše zdraví. Jejich konzumaci bychom se určitě neměli bránit.

Názory na doporučené denní množství vajec se často liší. Někdo říká, že neuškodí, když si na vejcích pochutnáte denně. Jiný naopak doporučuje zařadit je do jídelníčku jen párkrát do týdne. A pak je tu dieta s vařenými vejci, která jde úplně proti proudu.

Máte rádi vejce?

Většině lidí vařená vajíčka chutnají. Lišíme se v tom, jestli máme rádi uvařené vejce úplně natvrdo, nebo lehce nahniličko.

Jistě se ale shodneme na tom, že každý někdy vařené vejce ochutnal. Buď mu přišel na chuť, nebo ne. Většině z nás prostě nevadí.

Patříte-li k těm, kteří si rádi smlsnou na vařených vejcích, pak by vás možná mohla zaujmout dieta s vařenými vejci. Už jste o ní někdy slyšeli?

Co je dieta s vařenými vejci?

Dieta s vařenými vejci je typ stravy, která se zaměřuje na vejce, zejména vejce natvrdo. Sníte minimálně dvě až tři vejce denně.

Web everydayhealth.com udává, že se na tuto dietu spoléhaly i známé celebrity. Například Nicole Kidman, která se údajně takto stravovala předtím, než začala hrát ve filmu Cold Mountain.

Jak funguje?

Tato dieta je založena především na vejcích, proto pokud ji chcete zkusit, opravdu dobře zvažte, jestli jste schopni sníst i několik vajec denně.

Může se totiž velmi snadno stát, že se vám vajíčka jednoduše přejí. Nebylo by ani žádným překvapením, pokud byste si k této potravině kvůli dietě vypěstovali odpor.

Dieta pak vypadá tak, že do svého jídelníčku zařadíte dvě až tři (někde se dokonce udává i čtyři) vejce denně. Ke snídani si dáte dvě vejce a kousek ovoce, k obědu vejce a další libovolnou bílkovinu.

K večeři si máte dát vejce, libovolnou bílkovinu a velkou porci zeleniny. Pokud jíte častěji během dne a vyžadujete ve své stravě ještě svačiny, můžete si dopřát vejce i v nich (jen už si je třeba nedáte k večeři a podobně.)

Extrém: Třídenní vajíčková dieta

„Třídenní vaječná dieta, jinak známá jako vaječný půst, je dieta, při které se po krátkou dobu konzumují především vejce,“ popisuje peopleschoicebeefjerky.com. Jde o extrémnější podobu vajíčkové diety.

Během této diety, která už je dle mnohých za hranou, sníte každý den minimálně 6 vajec. Musíte jíst každých 3–5 hodin a každá porce během dne musí obsahovat vařené vejce.

První porci musíte sníst už 30 minut po probuzení. Přestat jíst byste měli alespoň 3 hodiny před tím, než půjdete spát.

Zdroj: everydayhealth.com, peopleschoicebeefjerky.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz