Tuk na zádech: K jeho odbourání pomůže kalorický deficit i správné cviky

Zdroj: Shutterstock

Genetika, strava a životní styl hrají roli v tom, kde vaše tělo ukládá tuk. Každý z nás to má trochu jinak. Ale možná i vás trápí tuk, který se vám vesele ukládá na zádech a způsobuje nejednu nepříjemnost.

Je vidět pod tričkem. Jakmile si ženy obléknou podprsenku, okamžitě o sobě dává vědět. Nevzhledně přetéká a brání vám nosit těsnější oblečení, pod kterým je zkrátka vidět. Jak se tuku na zádech zbavit?

Pomůže správná kombinace

Pokud vás sužuje tuk uložený na zádech, nezbavíte se ho lusknutím prstu. Je zapotřebí zaměřit se na správnou kombinaci více faktorů.

Kombinace zdravé stravy, kalorického deficitu a cvičební rutiny, která se cíleně zaměřuje na spodní a horní část zad, může pomoci odstranit tuk uložený v této oblasti.

Vytvořte kalorický deficit

Abyste se zbavili tukových zásob na zádech, budete muset začít vytvořením kalorického deficitu. „To znamená, že budete muset spálit více kalorií, než zkonzumujete,“ dodává healthline.com.

Kalorický deficit nemusí být dramatický, aby měl vliv na vaši váhu. Pokud snížíte svůj kalorický příjem o 300 až 500 kalorií za den, začnete každý týden shazovat kolem půl kilogramu.

Ideální úbytek je kilo až dvě za jeden měsíc. Hubnutí by mělo být pomalé, protože jedině tak může být dlouhodobě udržitelné.

Začněte cvičit vhodné cviky

Tuku na zádech vás mohou zbavit i správně zvolené cviky, které se zaměřují právě na tuto část vašeho těla.

Vybírejte pro sebe cvičení zaměřená na odporový trénink, která posilují vaše zádové svaly, což nejen změní jejich vzhled, ale také pomůže snížit riziko zranění.

Švih s činkou

Jedním z doporučovaných cviků je švih s činkou. „Postavte se s nohama na šířku ramen a držte činku v obou rukách natažených před sebou,“ radí s provedením cviku womenshealthmag.com.

Udržujte záda rovná, mírně pokrčte kolena, zatlačte boky dozadu a přehoďte váhu mezi nohy. Jakmile je váha za tělem, stáhněte hýžďové svaly a vystrčte boky dopředu, přičemž váhu zvedněte až na úroveň hrudníku.

Prkno na boku

Začněte ležet na boku s loktem pod ramenem a chodidly a koleny nad sebou – zkuste je překřížit, aby se obě dotýkaly podlahy pro větší rovnováhu.

Zvedněte boky nad podložku a natáhněte volnou paži přímo nahoru ke stropu. V této poloze chvíli vytrvejte, poté se vraťte do výchozí polohy a opakujte na obě strany.

Zvedaní těla na břiše

Lehněte si na břicho, ruce si složte za hlavou, lokty mějte široce roztažené. Zpevněte hýžďové svaly, stáhněte bříško.

Zvedněte ramena a hrudník z podlahy a stlačte lopatky k sobě. Zaměřte se na zvednutí hlavy plynulým tahem, nikoli švihnutím. Pomalu spusťte záda do výchozí polohy a několikrát opakujte.

Zdroj: healthline.com, womenshealthmag.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz