Utajované královské tajemství: Princezna Diana bojovala s poruchou příjmu potravy

Zdroj: mark reinstein / Shutterstock

Kolem královské rodiny se neustále točí paparazzi, kteří se snaží ukořistit každičkou pikantní informaci. Navzdory opravdu velké snaze královské rodiny udržet si co nejvíce věcí pěkně pod pokličkou, tu a tam nějaká zajímavá informace přeci jen unikne do světa.

Kdekdo by si mohl myslet, že zrovna problémy s jídlem, konkrétně s bulimií, by si někdo tak ostře sledovaný nechal raději pro sebe. Pokud jste ale znali princeznu Dianu, pak jste mohli vědět, jak otevřená bytost to byla. Proto i o svém boji s bulimií mluvila otevřeně.

Problémy přišly krátce po zasnoubení

V roce 1992 vydal Andrew Morton svou biografii o princezně z Walesu nazvanou Diana: Her True Story. V knize nechyběly podrobnosti o Dianině poruše příjmu potravy.

To bylo téma, o kterém se svého času dlouho šuškalo v tisku, ale nikdo se neodvážil říci to úplně nahlas. Překvapením proto bylo, kdo byl autorovi zdrojem.

„Ukázalo se, že jeho zdrojem všeho byla samotná Diana, která prostřednictvím prostředníka předala autorovi zpovědní pásky,“ odhaluje vogue.com.

Princezna přiznala, že bulimie začal zanedlouho poté, co se zasnoubila a problémy přetrvávaly dlouhých deset let.

Nikomu z rodiny to neřekla

O pár let později už Diana nepotřebovala prostředníka k tomu, aby o svém problému dokázala otevřeně mluvit.

V rozhovoru pro BBC se jí na to tazatel Martin Bashir přímo zeptal. A princezna odpověděla, že její boj s bulimií byl pravdivý, těžký a dlouhodobý.

Na otázku, zda o tom řekla někomu z královské rodiny, Diana odpověděla, že ne. „Když máte bulimii, velmi se za sebe stydíte a nenávidíte se – a lidé si myslí, že plýtváte jídlem – takže o tom s lidmi nediskutujete,“ vysvětlila.

Přiblížení nemoci divákům

Určitě vám neunikl vznik seriálu nesoucí název The Crown – Koruna. Série odhalovala nejen politické soupeření, ale také osobní život královny Alžběty II. a lidí okolo ní.

V jednom díle došlo k přiblížení Dianiny nemoci divákům. V této sérii ztvárňuje princeznu Dianu Emma Coriin a právě na její popud je scéna poměrně syrová.

V daném dílu se Diana plíží do kuchyně a naléhavě hltá obrovské porce jídla. Většina diváků ví, co se bude dít dál, i bez sledování, protože skutečná princezna Diana otevřeně mluvila o svém boji s bulimií – po záchvatovitém přejídání následuje samovolně vyvolané zvracení.

„Byla jsem rozhodnutá, že nechci, aby to bylo jen naznačeno – nechtěla jsem, aby to bylo jen spláchnutí záchodu nebo její utření úst,“ cituje slova herečka today.com.

Herečka si stála za tím, aby diváci viděli, jak Diana svůj boj s bulimií prožívala. Podle Corrin byla Diana velmi upřímná ohledně svých bojů s médii, které podle ní neuvěřitelně předběhly svou dobu.

Zdroj: vogue.com, today.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz