Timothy Spall z Harryho Pottera výrazně zhubl a to se projevilo i na jeho kariéře

Zdroj: Profimedia

Zhubnutí je všeobecně vnímáno pozitivně, ale u veřejně známých osob může mít i stinnou stránku. Změní totiž roky budovanou image, na kterou si zvykli diváci i režiséři. O úskalích výrazného úbytku kil ví své i britský herec Timothy Spall.

Nový impuls

Před několika lety se zkušený britský herec Timothy Spall rozhodl zhubnout. Uvědomil, že už ho nebaví hraní vedlejších rolí.

S novou, štíhlou postavou a na základě úspěchu své hlavní role ve filmu Mikea Leigha „Mr. Turner“ se zavázal, že odmítne každou práci, pokud pro něj nebude „neodolatelná“.

Chatrné zdraví

Timothy Spall nehrál tlouštíky od začátku své kariéry, ale léta alkoholu a večírků v branži si nakonec vybrala svou daň a právě nadváha mu přinesla mnoho rolí.

Mezi nimi i přisluhovače Voldemorta v sérii o Harry Potterovi a ve filmu Vanilkové nebe poskytoval právní rady Tomu Cruisovi.

V roce 1996 mu byla diagnostikována akutní myeloidní leukémie, na kterou málem zemřel. Ale ani to ho nepřimělo k tomu, aby si svého zdraví více všímal.

Velká změna

Teprve v roce 2014, během příprav na roli ve filmu The Enfield Haunting (Tajemství Enfieldu), se Spall rozhodl kila shodit.

Svou novou postavu si dokázal udržet tím, že omezil cukr a alkohol, a zdá se, že se mu podařilo uniknout onomu všudypřítomnému prokletí hubnutí – zvýraznění vrásek. Jeho tvář je navzdory věku 65 let překvapivě hladká.

Rychlé soudy

Po výrazné fyzické proměně od novinářů místo otázek týkající se práce, začal dostávat dotazy ohledně jeho vzhledu a zdraví.

„Je to mírně únavné. Ale nepřekvapuje mě to, protože jsme tím posedlí, a předpokládám, že lidé spekulují o tom, jestli nemáte nějakou strašnou nemoc nebo tak něco. Nedívám se na Twitter a podobně, ale určitě si říkají různé hrozné věci – ‚Ó bože, vypadal mnohem lépe, když byl tlustý‘,“ naráží herec na všudypřítomný trend na webu Independent.

Takové reakce dává za vinu především tomu, že změna vždycky šokuje, a divákům, kteří jsou zvyklí vidět Spalla v jeho kulaté podobě. „Jsem v období ‚hubeného Louise Armstronga‘,“ vysvětluje.

„Louis Armstrong si prošel celým obdobím, kdy byl velký, urostlý chlap, a pak najednou zhubl a lidé si říkali: ‚Proboha, je nemocný? Ale posledních dvacet let svého života byl hubený a nikoho to nezajímalo. Myslím, že to je přechodné období,“ zmiňuje též na serveru Independent.

Nadšený malíř

Zatímco si budeme zvykat na hercův nový vzhled, Spall se hodlá vrátit ke svému dalšímu uměleckému koníčku. Dal se totiž na malování, čímž znovu oživil svůj talent, který od dob svého dospívání nerozvíjel.

Řada jeho krajin a akvarelů v současnosti visí v manchesterském The Lowry. Ani v herecké práci však nezahálí, ač nepopírá, že mu výrazné zhubnutí mohlo u některých režisérů zavřít dveře.

Zdroj: independent.co.uk, csfd.cz, hellomagazine.com
Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz