Hubněte za pomoci koření: Tato koření nastartují váš metabolismus. Vyzkoušejte i kmínový čaj

Zdroj: Shutterstock

Jaro je už tradičně obdobím, kdy je třeba zbavit se přebytečných kil. A kromě diet a zdravého pohybu, je možné se zaměřit i na používání některých druhů koření, které s těžkým bojem s nadváhou pomáhají. A některé koření může také pomáhat udržovat štíhlou postavu tím, že omezuje chuť k jídlu.

Voňavý kmín nejen proti nadýmání

Semínka kmínu jsou v české kuchyni nezbytností. Kromě ochucení kmín stimuluje látkovou výměnu, při konzumaci těžkých jídel pomáhá vylučovat trávicí šťávy, díky čemuž je jídlo lépe stravitelné.

Především je to koření, které pomáhá hubnout. Nejlépe funguje pravidelné pití kmínového čaje. Ten pomáhá organismu spalovat tuky a pokud je součástí diety, jeho působení ji zefektivní. Navíc snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu.

Příprava čaje je jednoduchá. Na šálek vody stačí 1 lžička semínek kmínu. Nejlepší výsledky se dostaví při piti 2-3 šálků denně.

Pepř na maso i do zeleninových salátů

Dalším pomocníkem při hubnutí je obyčejný černý pepř. Právě pepř má schopnost zasahovat do tvorby nových tukových buněk. Obzvláště dobře funguje na snížení tukové vrstvy v oblasti pasu.

Pepř se dá konzumovat v téměř každém jídle od grilovaného masa až po salátovou zálivku. Díky výrazné chuti může také částečně nahrazovat sůl.

Skořice je nejlepší ke konzumaci hned ráno

O prospěšnosti skořice není pochyb. Kromě toho, že obsahuje silné antioxidanty, přidáváním skořice do jídla se snižuje hromadění břišního tuku.

Nejlépe lze vlastnosti tohoto koření využít přidáním lžičky skořice do ranní ovesné kaše nebo smoothie, protože ještě navíc snižuje chuť k jídlu.

Milovníci pikantních jídel ocení chilli papričky nejen kvůli chuti

Velice prospěšný kapsaicin, který je obsažený v chilli papričkách prokazatelně snižuje břišní tuk, potlačuje chuť k jídlu a podporuje termogenezi. To je přeměna energie na teplo. Zvyšováním tepla v těle se urychlují v těle metabolické procesy a rychleji se odbourávají tuky.

Hořčičné semínko i v hořčici

Šampionem pro zrychlení metabolismu je i hořčičné semínko. To platí i pro oblíbenou hořčici, ale je nutné vybírat jen tu, která není vylepšená jinými surovinami, jako je například med.

Oregano obsahuje jednu užitečnou sloučeninu

Kraluje hlavně italské kuchyni a středomořské stravě, ale našlo si cestu i do našich kuchyní. Oregano obsahuje jednu zajímavou sloučeninu, která dostala označení karvakrol a hodně studií se na ni začalo zaměřovat.

Zatím není prokázáno, jak funguje u lidí, ale v laboratorních podmínkách se karvakrol na hubnutí osvědčil.

Ženšen nejen na krásu

Blahodárně na lidský organismus působí i ženšen. Používá se hned několik druhů a ten korejský má schopnost nejen upravovat narušenou střevní mikroflóru, ale výrazně pomáhá i ke snížení tělesné hmotnosti.

Zázvor čerstvý i sušený

Ke všem prospěšným vlastnostem, které zázvor má, je rovněž jeho oddenek pomocníkem při eliminaci břišního tuku. Zázvor, který se hodí nastrouhaný jako koření a stejně tak k přípravě čaje, snižuje vstřebávání tuků a tlumí chuť k jídlu.

Zdroj: csid.ro, eatthis.com, healthline.com
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz